YouTube wkracza w wirtualną rzeczywistość ze sferycznymi filmami i trybem Cardboard

YouTube wkracza w wirtualną rzeczywistość ze sferycznymi filmami i trybem Cardboard
05.11.2015 19:14
YouTube wkracza w wirtualną rzeczywistość ze sferycznymi filmami i trybem Cardboard

Do Google Play trafiła już nowa wersja androidowej aplikacji YouTube. Stanowi ona, wraz z nowościami w samym serwisie, przede wszystkim odpowiedź na rosnącą (choć pewnie nie tak spektakularnie szybko, jak życzyliby sobie producenci sprzętu) popularność rozszerzonej rzeczywistości w filmach i grach. Od teraz na łamach serwisu będzie można publikować i oglądać filmy VR.

Na razie nie pojawiło się ich tam oczywiście zbyt wiele, posiadacze gogli mogą doświadczyć nowych możliwości YouTube na przykładzie niewielkiej liczby filmów. Trzynaście z nich jest dostępnych na opublikowanej przez Google liście VR Videos, choć więcej zostanie z czasem opublikowanych z hasztagiem #360video.Po wyświetleniu któregokolwiek z nich, w opcjach odtwarzania możliwe jest ustawienie nie tylko jakości czy szybkości odtwarzania, ale też dostosować „wymiarowość”. Oprócz standardowej wersji dwuwymiarowej, dostępny jest także obraz anaglificzny oraz wariant trójwymiarowy, stanowiący panoramę sferyczną, którą w pełni docenić można właśnie w goglach VR.

Na tym jednak integracja YouTube z wirtualną rzeczywistością się nie kończy – pomyślano bowiem także o urządzeniach mobilnych, w tym przypadku funkcjonalność aplikacji poszerzono także o kompatybilność z Google Cardboard.

Podczas oglądania filmów z powyższej playlisty, wystarczy wybrać opcje wyświetlania poprzez naciśnięcie ikony złożonej z trzech kropek, a następnie nacisnąć „Cardboard”. O tym, jak YouTube radzi sobie z panoramami sferycznymi i wirtualną rzeczywistością można przekonać się po pobraniu aplikacji z naszej bazy programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)