YouTube zapowiada zmiany. Wśród nich przybliżanie filmów

Aplikacja YouTube
Aplikacja YouTube
Źródło zdjęć: © dobreprogramy.pl | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

25.10.2022 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube lada moment zaoferuje odświeżony interfejs i funkcje, a wśród nich możliwość przybliżania filmów podczas oglądania. To zmiany wprowadzane z okazji minionych niedawno, 17. urodzin serwisu.

YouTube zmienia się dla użytkowników, skupiając się na aplikacjach mobilnych. Jak czytamy w oficjalnym wpisie na blogu, rozpoczęto już wdrażanie nowego interfejsu, a wraz z nim kilku opcji, które zmieniają dotychczasowe możliwości YouTube'a. Jedną z ciekawszych wydaje się być możliwość przybliżania filmów w czasie rzeczywistym podczas oglądania. Dzięki temu widzom nie umkną szczegóły, które normalnie pozostają mało widoczne - zwłaszcza na stosunkowo niewielkich ekranach smartfonów. Przybliżanie realizowane jest typowym gestem "szczypania" znanym z galerii zdjęć.

Mobilny YouTube zmieni się także już "na pierwszy rzut oka". Przyciski pod filmami zyskają nowe kształty, ciemny motyw będzie "jeszcze ciemniejszy", za to odbiór treści mają uprzyjemnić efekty przezroczystości widoczne na górnym pasku i tuż pod odtwarzanym filmem. YouTube odświeżył także układ list odtwarzania i tutaj także wprowadził przezroczystość.

Nowy interfejs mobilnego YouTube'a
Nowy interfejs mobilnego YouTube'a© YouTube

YouTube wspomina także o niedawno wdrożonej możliwości dokładnego szukania fragmentów filmów czy przeskakiwania do kolejnych rozdziałów po dwukrotnym dotknięciu ekranu dwoma palcami. YouTube podaje, że zmiany wdrażane są do smartfonów już teraz, ale jak wiemy z praktyki takie akcje są zwykle rozłożone na ciągnące się tygodniami etapy. Możliwe więc, że niektórzy już widzą nowy interfejs, a inni będą musieli poczekać jeszcze przez kilka dni czy tygodni.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)