Z jednym doładowaniem do Windows Store, Windows Phone Store i Xbox Games

12.11.2013 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy urządzeń z systemami operacyjnymi Microsoftu robią zakupy za pośrednictwem trzech różnych platform (sklepów Windows, Windows Phone i Xbox Games), w każdym z nich płacąc osobno, mimo że posługują się jednym kontem. Microsoft postanowił więc połączyć metody płatności i stworzył jedno konto przedpłatowe, na którym możemy przechowywać walutę do wydania. W Polsce już pojawiają się karty przedpłacone o nominale 70 złotych. Karty będzie można kupować w sklepach komputerowych i RTV, tak internetowych, jak i stacjonarnych.

Obraz

Karta pozwala zasilić wirtualny portfel powiązany z Microsoft Account, którym posługiwać się można kupując aplikacje czy gry dla Xboksa, Windows 8.1 oraz Windows Phone. Dla wszystkich platform obowiązują jedne dane logowania i jedno saldo. Microsoft ma nadzieję w ten sposób ułatwić kontrolę nad wydatkami poprzez zebranie wydatków w jednym miejscu i system przedpłatowy, zapewnić użytkownikom wygodę przez logowanie do jednego tylko konta oraz umożliwić robienie zakupów bez podawania numeru karty kredytowej. Zwłaszcza ten ostatni argument przemówi do użytkowników niechętnie patrzących na formularze pytające o numer wytłoczony na plastiku. Kartę zasilającą konto można także dać komuś w prezencie.

Zasilić swoje konto można z poziomu aplikacji Sklep Windows na systemie Windows 8.1 (zakładka „Moje konto”), Windows Phone (dodając kod z karty do Portfela) oraz Xboksa (karta podarunkowa Microsoft będzie jedną z metod płatności za gry, można także skorzystać z funkcji „Wymień kod” na Xbox Live).

Przy okazji Microsoft poinformował, że obecnie w Sklepie Windows, dedykowanym urządzeniom z systemem Windows 8 i Windows 8.1, jest już dostępnych ponad 120 000 aplikacji, Sklep Windows Phone oferuje katalog 175 000 aplikacji i gier.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)