Za rok iOS z nowym wyglądem – na zmiany czekaliśmy ponad dekadę

Za rok iOS z nowym wyglądem – na zmiany czekaliśmy ponad dekadę

Za rok iOS z nowym wyglądem – na zmiany czekaliśmy ponad dekadę
07.05.2018 13:16, aktualizacja: 07.05.2018 16:26

Tegoroczne wydanie iOS skupi się przede wszystkim na stabilności i dopracowaniu już obecnych funkcji. Na większe zmiany będziemy musieli poczekać do następnego roku, wówczas wydany zostanie iOS 13, który ma wprowadzić małą rewolucję w wyglądzie systemu.

Ekran główny iOS od premiery pierwszego iPhone’a zmieniał się tylko nieznacznie. Firma z Cupertino decydowała się głównie na odświeżenie wyglądu. Najnowsze informacje wskazują, że po ponad 10 lat użytkownicy wreszcie doczekają się przebudowy interfejsu. NIestety, nie znamy wytycznych Apple dotyczących zmian w interfejsie iPhone’a.

Mark Gurman z Bloomberga informuje, że iOS 13 będzie dużą aktualizacją także dla iPadów. Apple ma skupić się na znaczącym usprawnieniu aplikacji Pliki, dodaniu otwierania nowych okien w kartach w aplikacjach, tak jak w macOS oraz pojawić się mają się usprawnienia w obsłudze rysika Apple Pencil. Samo przeprojektowanie ekranu domowego skoncentrowane będzie właśnie na iPadzie.

Somewhat. iOS 13 “Yukon” will have a big iPad-focused feature upgrade as well, including an updated Files app. some other things in the works are tabs in apps like in MacOS, same app side by side, Apple Pencil stuff. The home screen redesign is iPad focused.

— Mark Gurman (@markgurman) 4 maja 2018Apple chce ponownie uczynić tablety atrakcyjnymi. Widać było to już podczas premiery tegorocznego iPada skierowanego na rynek edukacyjny. Kolejnym krokiem ma być właśnie iOS 13, który ma sprawić, że praca na iPadach stanie się wygodniejsza. Warto podkreślić, że firmy najwidoczniej nie dotyczą prognozy o końcu tabletów – oficjalne dane sprzedaży pokazują, że w porównaniu do zeszłego roku (8,92 mln sztuk), iPady osiągnęły w 2018 roku lepszy wynik (9,1 mln sztuk).

Jeśli harmonogram wydań nie ulegnie zmianie, to iOS 13 zostanie zaprezentowany w czerwcu 2019 roku. Z kolei na oficjalne wydanie stabilnej wersji poczekamy do września. Zanim jednak to nastąpi, warto skupić się na tegorocznej wersji iOS 12, która już w następnym miesiącu powinna zostać przedstawiona na konferencji WWDC.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)