Za zakupy w Google Play zapłacimy także w ramach abonamentu Orange

Za zakupy w Google Play zapłacimy także w ramach abonamentu Orange

Za zakupy w Google Play zapłacimy także w ramach abonamentu Orange
Redakcja
17.12.2014 16:41, aktualizacja: 18.12.2014 00:06

Klienci kolejnego polskiego operatora komórkowego mogą doliczać opłaty za swoje zakupu w sklepie Google Play do rachunku za świadczone usługi. Do grona firm, które oferują taką możliwość dołącza Orange. Jako że pomarańczowi są ostatnim z dużych dostawców, którzy podjęli takie działanie, śmiało można użyć stwierdzenia „wreszcie”.

Choć klienci korzystający z usług tej firmy musieli czekać aż tak długo, nie są narażeni na dodatkowe problemy, a przynajmniej wszystko na to wskazuje. Podobnie jak w przypadku innych operatorów nie musimy niczego aktywować na stronach producenta. Wystarczy w smarfonie lub tablecie z systemem Android przejść do sklepu Google Play, a następnie wybrać opcję „Dolicz do rachunku Orange” jako naszą preferowaną metodę płatności. Wybrać ją możemy również w momencie dokonywania zakupu, pojawi się wtedy jako jedna z dostępnych możliwości.

Obraz

Z opcji tej skorzystać mogą użytkownicy posiadający plan abonamentowy lub taryfę Mix, oraz oczywiście konto Google aktywne na urządzeniu. W przypadku nju mobile opcja nie jest aktywna. Nowa forma płatności wydaje się znacznie lepszym rozwiązaniem, niż te oferowane do tej pory – nie każdy posiada kartę kredytową, a dodatkowo nie każdy chce przekazywać jej dane firmie Google. Co prawda od jakiegoś czasu w Polsce są już dostępne karty podarunkowe Google Play, ale nie jest to tak wygodna metoda jak opłaca za pomocą dopisania do rachunku, bo wymaga wcześniejszego doładowania. Orange w swojej sieci ustaliło miesięczny limit kwoty przeznaczonej na zakupy w sklepie Androida na 50 zł. Konkurencja oferuje co prawda wyższe limity (T-Mobile 200 zł, Plus 150 zł), ale czy jest to zaleta, czy wada, pozostaje już kwestią konkretnej osoby i tego, jak często dokonuje ona zakupów.

Ten rok był bardzo dobrym dla polskich użytkowników Androida – w naszym kraju nareszcie dostępne stały się usługi takie jak Filmy czy Muzyka Google Play, wprowadzono wspomniane kupony, a poszczególni operatorzy zaoferowali płacenie za aplikacje poprzez dopisywanie do rachunku (proces ten rozpoczęła sieć Play). Na co jeszcze możemy czekać? Przede wszystkim na możliwość zakupu urządzeń oferowanych w ramach Google Play jak np. Nexusy. A co z użytkownikami innych platform? Cóż, oni niestety będą musieli jeszcze poczekać, aż systemy z których korzystają będą na tyle popularne, aby zainteresowały wszystkich operatorów: Windows Phone jest obsługiwany w ten sposób jedynie przez T-Mobile.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)