Zadaj pytanie na Google Science Fair i wyjedź na Galapagos

12.01.2012 16:56, aktual.: 13.01.2012 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najsłynniejsi pionierzy zadają najwięcej pytań. Czy jesteś jednym z nich? Czy masz pytanie, które Cię nurtuje od zawsze i chcesz poznać na nie odpowiedź? A może masz swoją własną hipotezę?

Uczniowie w wieku od 13 do 18 lat mogą uzyskać odpowiedź na swoje pytanie, jeśli zgłoszą je w internetowym konkursie Google Science Fair organizowanym przez Google, CERN, LEGO, National Geographic i Scientific American.

Jednak nie wystarczy wysłać pytanie do jury konkursu, trzeba się trochę się postarać. Pytanie trzeba przygotować w formie projektu, który zawiera również hipotezę, portfolio zebranych materiałów, opis eksperymentu, zestawienie danych, obserwacje i wniosek. Podsumowanie projektu należy opublikować w postaci 2-minutowego filmu na YouTube lub w formie maksymalnie 20-slajdowej prezentacji w Google Docs. Wymagania stawiane przed projektami konkursowymi można znaleźć na stronie konkursu. Na wykonanie witryny, zebranie materiałów i analizę wyników chętni mają czas do 1 kwietnia 2012 roku. Co ważne, w tym roku projekty mogą być wykonane w języku polskim (obok 12 innych języków). Projekty będą oceniane w trzech grupach wiekowych: 13-14 lat, 15-16 lat i 17-18 lat, przez międzynarodowe jury złożone z naukowców, wśród których znajdą się nawet laureaci Nagrody Nobla.

Projekt będzie wymagał sporo pracy, ale wnikliwe umysły zostaną nagrodzone. Zwycięzcy będą mogli wybrać się na 10-dniową ekspedycję naukową z National Geographic, mogą otrzymać stypendia naukowe wysokości nawet 50 tysięcy dolarów od Google lub otworzyć sobie drogę do pracy w szwajcarskim CERN-ie, w Google lub w LEGO. Scientific American ufundował nagrodę Science in Action, którą otrzyma projekt skutecznie rozwiązujący dany problem społeczny, etyczny, ekonomiczny lub zdrowotny i realnie poprawiający jakość życia. Szkoły, do której uczęszczają zwycięzcy, otrzymają bezpłatny dostęp do archiwum Scientific American i klasowe zestawy Chromebooków (30 sztuk). Oczywiście nie zabraknie nagród w postaci zestawów LEGO.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)