Zakaz importu Galaxy S, Galaxy S II oraz Ace do Europy

Zakaz importu Galaxy S, Galaxy S II oraz Ace do Europy

Redakcja
24.08.2011 17:37

Otwiera się kolejny rozdział „przyjacielskich” relacji pomiędzy firmami Apple i Samsung, tym razem na rynku europejskim.

Kolejny akt przedstawienia ma miejsce w Hadze, gdzie sąd przychylił się do wniosku Apple i wstrzymał import popularnych modeli telefonów: Galaxy S, Galaxy S II oraz Ace na kilkudziesięciu rynkach europejskich. Chodzi o kraje w których uznawany jest patent 2059868, rozpatrzony przez Europejską Organizację Patentową, zrzeszającą 37 państw. Zakaz nie dotyczy jednocześnie państw członkowskich, w których Apple nie sfinalizowało procesu patentowego: Austrii, Belgii, Czechach, Estonii, Grecji, Hiszpanii, Islandii, Litwie, Łotwie, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Słowacji i Włoszech.

Decyzja sądu w Hadze uprawomocni się w ciągu siedmiu tygodni od daty wydania zakazu. Samsung ma prawo (i zapewne to zrobi) do zaskarżenia decyzji. Warto zaznaczyć, że zakaz nie jest wiążący dla koreańskiego oddziału Samsugna, a obejmuje jedynie trzy jego spółki-córki, które działają na terenie Holandii. Otwiera to Samsungowi drzwi do próby obejścia zakazu poprzez inne podmioty gospodarcze.

Od sierpnia Apple prowadzi prawdziwą batalię prawną przeciwko Samsungowi, która doprowadziła do zablokowania importu tabletu Galaxy Tab w Europie. Następnie po doniesieniach prasowych o możliwych fałszerstwach i wykryciu wielu nieścisłości wspominany zakaz odwołano.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)