Zaktualizuj macOS-a szybciej i bez uruchamiania Mac App Store

Zaktualizuj macOS-a szybciej i bez uruchamiania Mac App Store

21.07.2017 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Proces aktualizacji programów i systemu macOS z pomocą Mac App Store może być szybszy. użytkownicy Reddita odkryli, że mniej czasu poświęcimy na ten proces, jeśli wywołamy go z linii poleceń. Rzeczywiście tak jest – aktualizacja macOS Sierra do nowszej wersji (w dzisiejszym przypadku do 10.12.6) zajęła 10 minut, podczas gdy przez App Store proces ten trwa zwykle w granicach pół godziny. W sumie komputer nie nadawał się do pracy jedynie 3 minuty, co jest ogromnym zyskiem w porównaniu do kilkunastu, przy aktualizacji drogą tradycyjną.

By przyspieszyć proces aktualizacji, warto zapoznać się z możliwościami polecenia softwareupdate. Pozwala ono znaleźć programy, które można zaktualizować, pobrać je lub od razu zainstalować. Dodatkowe opcje pozwalają też na wymuszenie aktualizacji, ale w normalnych warunkach nie będzie nam to potrzebne.

Obraz

Polecenie softwareupdate -l znajdzie i pokaże wszystkie kwalifikujące się do aktualizacji produkty. Dodatkowo zobaczymy, czy aktualizacja jest zalecana i czy będzie wymagała ponownego uruchomienia komputera.

Obraz

Od razu do aktualizacji można przejść poleceniem:

sudo softwareupdate -ia && sudo reboot

Ta konstrukcja wykonuje cały proces z uprawnieniami roota. Parametr -i (--install) zleca instalację, zaś -a (-all) nie wyklucza żadnych aktualizacji. By zainstalować tylko zalecane, można skorzystać z opcji -r albo --recommended. Można też zainstalować tylko jedną aktualizację poleceniem, podając nazwę produktu z listy, na przykład: sudo softwareupdate -i iTunesX-12-6-2. By wykluczyć program z aktualizacji należy skorzystać z opcji -r i także podać nazwę.

Dodanie po wykonaniu aktualizacji && sudo reboot uruchomi ponownie komputer, jeśli instalacja programów przebiegnie bez problemów. W innym przypadku będzie można sprawdzić ewentualne komunikaty o błędach. Możliwe też, że ponowne uruchomienie nie będzie potrzebne.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)