Założyciel forum dla pedofilów aresztowany w Łodzi. 18-latka pomogło zatrzymać FBI

Założyciel forum dla pedofilów aresztowany w Łodzi. 18‑latka pomogło zatrzymać FBI

Założyciel i administrator forum pedofilskiego trafił do aresztu (Getty Images)
Założyciel i administrator forum pedofilskiego trafił do aresztu (Getty Images)
Oskar Ziomek
28.05.2019 20:12

Twórca i administrator forum pedofilskiego, a także moderator innych stron o podobnej tematyce został zatrzymany w Łodzi wspólnymi siłami Komendy Wojewódzkiej, Komendy Głównej, FBI oraz prokuratury. Mężczyzna prowadził swoją witrynę w darknecie, gdzie – jak widać – nie udało mu się pozostać anonimowym. O szczegółach informuje KWP w Łodzi.

Zatrzymany to 18-latek, którego działalność w sieci była od dłuższego czasu obserwowana przez kilka jednostek. Jak informuje Łódzka Policja, zarządzał on forum, na którym dochodziło do wymiany informacji zawierających treści pedofilskie. Funkcjonariuszom udało się skutecznie wskazać dom w dzielnicy Polesie, w którym mogła być prowadzona opisywana działalność, a następnie zatrzymać w nim podejrzanego.

Na miejscu zabezpieczono sprzęt elektroniczny, w tym serwer, komputery i telefony. Przechowywano na nich hasła oraz materiały fotograficzne i filmowe z zakazaną treścią. Pliki źródłowe wskazujące na bezpośrednie powiązanie z forum pedofilskim udało się znaleźć już przy wstępnych oględzinach, ale dowody trafią do biegłych, którzy wydadzą swoje opinie. Z ustaleń wynika, że na opisywanym forum pojawiały się również treści zoofilskie z udziałem dzieci.

Kara do 12 lat więzienia

Osiemnastolatek z Łodzi po zatrzymaniu trafił do komendy wojewódzkiej, gdzie usłyszał zarzuty od prokuratora. Jak informuje Łódzka Policja, zatrzymany nie był dotąd notowany, choć wcześniej uchylał się od obowiązku szkolnego.

Co interesujące, wszystko wskazuje na to, że za swoją działalność związaną z utrzymywaniem forum pedofilskiego, nie osiągał żadnych korzyści materialnych. Łodzianin może zostać skazany na 12 lat więzienia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)