Żałujesz wysłania wiadomości? WhatsApp da ci czas na jej usunięcie

Żałujesz wysłania wiadomości? WhatsApp da ci czas na jej usunięcie

WhatsApp wydłuży czas na usunięcie wysłanej wiadomości.
WhatsApp wydłuży czas na usunięcie wysłanej wiadomości.
Źródło zdjęć: © Unsplash | Dimitri Karastelev
09.08.2022 11:37

Gdy w treść wkradnie się błąd lub po prostu zaczynasz żałować decyzji o wysłaniu wiadomości na czacie, to zawsze możesz ją usunąć. Taką opcję oferuje większość komunikatorów, w tym popularny WhatsApp. Firma ogłosiła, że znacząco wydłuży czas na usunięcie wiadomości.

WhatsApp nie cieszy się w Polsce aż taką popularnością jak Messenger od Facebooka, ale wciąż korzysta z niego duże grono użytkowników. Amerykańska firma ogłosiła właśnie, że opcję usuwania wiadomości po ich wysłaniu czekają zmiany.

WhatsApp – czas na usunięcie wiadomości będzie dłuższy

Obecnie wiadomość na WhatsApp można skasować przez godzinę po jej wysłaniu, jednak w najbliższym czasie czas ten znacząco się wydłuży. Firma zapowiada, że użytkownicy dostaną do dyspozycji aż 60 godzin na usunięcie wiadomości. Zmiana zostanie wprowadzona w najbliższym czasie.

Dwa dni i dwanaście godzin na pewno wystarczą na podjęcie decyzji, ale konkurencyjny Messenger umożliwia usunięcie wiadomości w dowolnym momencie, bez limitu czasowego. Użytkownicy WhatsAppa od dawna proszą firmę o wprowadzenie dodatkowych opcji takich jak przycisk edycji wysłanych wiadomości, ale ta jak na razie nie planuje dalszych zmian.

Jak działa usuwanie wiadomości na WhatsApp?

WhatsApp umożliwia usunięcie wiadomości dla wszystkich osób na czacie lub tylko u wysyłającego. W obu przypadkach aplikacja powiadomienie o zmianach dokonanych w historii czatu. Usunięcie wiadomości nie daje pewności, że odbiorca jej nie zobaczy – komunikat wciąż może wyświetlić się na pasku powiadomień telefonu.

Tomasz Bobusia, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)