WhatsApp goni Messengera. Zyskał kolejną funkcję

WhatsApp goni Messengera. Zyskał kolejną funkcję

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
12.07.2022 10:05, aktualizacja: 12.07.2022 10:43

WhatsApp otrzymuje aktualizację, która po raz kolejny przybliża go funkcjonalnie do Messengera. Komunikator, który stosunkowo niedawno zyskał obsługę reakcji, pozwala teraz wybrać dowolną emoji, a nie jedną z kilku standardowych, jak dotychczas.

To sytuacja, z którą w przypadku Facebook Messengera mieliśmy do czynienia kilka lat temu. Komunikator zyskał reakcje w 2017 roku, a możliwość ustawienia dowolnych emoji trafiła tu 3 lata później. WhatsApp rozwijany jest trochę wolniej, ale po raz kolejny widzimy namacalny dowód, że Facebook chce zrobić z niego następny rozbudowany program, choć wielu polubiło WhatsAppa właśnie za prostotę.

Nie zmienia to jednak faktu, że WhatsApp zyskał możliwość reagowania dowolnym emoji na wiadomości - zwraca uwagę serwis TechCrunch. Obsługa jest oczywiście analogiczna do Messengera. Wystarczy dotknąć i przytrzymać wybraną wiadomość, a wówczas na ekranie wyświetlą się możliwe emoji.

Dowolną emoji można wybrać, korzystając z symbolu "+", który w tym momencie może jeszcze nie być widoczny dla każdego, ale jest to tylko kwestia aktualizacji i kilku najbliższych dni. WhatsApp podaje, że nowa funkcja jest odpowiedzią na potrzeby samych użytkowników. Aktualizacja trafia zarówno do komunikatora na Androidzie, jak i w systemie iOS.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)