Zapisywanie stron w OneNote będzie jeszcze prostsze

Zapisywanie stron w OneNote będzie jeszcze prostsze

Zapisywanie stron w OneNote będzie jeszcze prostsze
Paweł Piskurewicz
13.03.2015 09:56, aktualizacja: 13.03.2015 10:27

Prawie równo rok temu OneNote doczekał się wersji na system OS X. Przy okazji tej premiery Microsoft przygotował jeszcze dwie nowości. Udostępnił API, dzięki któremu także inne programy mogły wysyłać treści do jego notesów, a także stworzył OneNote Clipper, czyli proste narzędzie pozwalające dodawać strony www do naszych notatek. Teraz otrzymujemy OneNote Clipper 2.0.

Pierwsza wersja Clipper była bardzo ograniczona. Pozwalała jedynie przesłać całą zawartość otwartej strony do domyślnego notesu szybkich notatek. Zaletą takiego rozwiązania była jego uniwersalność. Wtyczkę wystarczyło dodać na pasku ulubionych w dowolnej przeglądarce (w tym mobilnej). Teraz wzbogacono ją o kilka przydatnych rozwiązań. Po pierwsze mamy możliwość określenia w jakim notesie i sekcji zapiszemy dany wycinek. Ostatnio wybrany zostanie zapamiętany i pojawi się jako domyślny przy kolejnym użyciu. Po drugie do znanej już opcji zapisywania zrzutu całej strony dodano kolejną, zapisanie artykułu. W tym trybie z serwisu zostaje wydobyty sam tekst i powiązane z nim grafiki, bez zbędnych dodatków, reklam itp. Po zapisaniu, mamy możliwość bezpośredniego przejścia do wybranej strony w OneNote Online.

Obraz

Więcej możliwości otrzymali użytkownicy wtyczki przeznaczonej dla przeglądarki Chrome. Formą i działaniem nie odbiega od powyżej opisanej, nowością jest jednak dodatkowa opcja wycięcia wybranego fragmentu obrazu. OneNote Clipper 2.0 w wersji uniwersalnej oraz wtyczki dla Chrome wraz z opisem możliwości i instalacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu. [img=on3]Usprawnień doczekał się także OneNote dla iOS oraz OS X. Mobilna wersja notatnika otrzymała tryb podglądu notatek, dzięki czemu już z poziomu listy widzimy co się w nich znajduje. Dodatkowo w przypadku wielu notesów mamy możliwość zmiany ich kolejności. Posiadacze OS X mogą teraz łatwiej udostępniać notatki innym osobom oraz zarządzać nadanymi uprawnieniami. OneNote dla iOS możecie pobrać z naszej bazy. Aplikacje są dostępne także dla systemów: Windows, OS X, Android i Windows Phone, gdzie jest dostarczana razem z systemem

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)