Zarządzaj hasłami jak boss. Password Boss Premium za darmo dla Czytelników!

Zarządzaj hasłami jak boss. Password Boss Premium za darmo dla Czytelników!

Zarządzaj hasłami jak boss. Password Boss Premium za darmo dla Czytelników!
13.04.2016 10:34, aktualizacja: 13.04.2016 10:50

Biometria biometrią, ale to wciąż login i hasło stanowią podstawową metodę uwierzytelniania w serwisach i usługach internetowych. Im więcej z nich korzystamy, tym więcej tych haseł mieć powinniśmy (największy grzech – używanie tego samego hasła w dwóch różnych serwisach), a to oznacza że tym trudniej nad tym zapanować. Ułatwiających to zadanie menedżerów haseł jest wiele, ale tym razem mamy dla Was program naprawdę ciekawy. Password Boss Premium nie tylko świetnie zarządza hasłami, ale też zawiera dobrze pomyślane mechanizmy bezpieczeństwa.

Podstawowa wersja menedżera Password Boss pozwala korzystać z silnych, unikatowych haseł dla każdej witryny – użytkownikowi wystarczy pamiętać jedno hasło główne do menedżera, a ten zadba już o wypełnienie formularzy logowania (a także formularzy na inne dane, przyspieszając np. rejestrację w sklepach internetowych). Wszystko jest zabezpieczone 256-bitowym szyfrem AES (z kluczem wyprowadzonym przez algorytm PBKDF2), a dane są szyfrowane i deszyfrowane tylko lokalnie.

Obraz

Program pozwala też uruchomić specjalną przeglądarkę internetową, zaprojektowaną z myślą o elektronicznym handlu czy bankowości, blokującą złośliwe oprogramowanie i ataki phishingowe. Wymagania są skromne – system Windows (oficjalnie od XP do 8.1, ale jak sprawdziliśmy, działa też na „dziesiątce”), 40 MB wolnego miejsca na dysku i przeglądarka Chrome, Firefox lub Internet Explorer.

Password Boss daje także dostęp do aplikacji mobilnych, pozwalających się logować bezpośrednio z smartfonów i tabletów (obsługiwane są urządzenia z Androidem 4.4+ i iOS-em 7+). Aplikacje te pozwalają skorzystać nie tylko z haseł, ale też takich danych jak np. numer karty kredytowej.

Obraz

Licencja na wersję Premium za darmo!

Producent oferuje wersję Premium, normalnie kosztującą 110 zł rocznie – ale u nas przez tydzień jest ona do pobrania za darmo, z ważną 365 dni licencją na jednego użytkownika i nieograniczoną liczbę urządzeń.

Wersja ta oferuje możliwość przechowywania nieograniczonej liczby haseł i pozwala na ich synchronizację między komputerem a smartfonem czy tabletem. Dla większego bezpieczeństwa oferuje dwuetapowe uwierzytelnianie i automatycznie tworzy kopie zapasowe w chmurze (można wybrać centrum danych, w którym nasze zaszyfrowane dane będą przechowywane). Użytkownicy wersji Premium mogą też udostępniać swoje hasła innym użytkownikom, zdalnie kasować dane z urządzenia, które zostało zgubione lub skradzione, a także odzyskać swoje konto nawet wtedy, jeśli zapomnieli swojego głównego hasła.

W naszej bazie oprogramowania znajdziecie więc:

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)