Zaufane Kontakty Google – z nimi łatwo sprawdzisz, gdzie znajdują się Twoi bliscy

Zaufane Kontakty Google – z nimi łatwo sprawdzisz, gdzie znajdują się Twoi bliscy

Zaufane Kontakty Google – z nimi łatwo sprawdzisz, gdzie znajdują się Twoi bliscy
Redakcja
05.12.2016 23:30, aktualizacja: 06.12.2016 11:28

W sklepie Play nie było trudno znaleźć aplikacje pozwalające na bieżąco obserwować na mapie swoich przyjaciół czy krewnych. Od dzisiaj jednak możemy korzystać z Zaufanych Kontaktów, które przygotowało samo Google i które zmieniają całe podejście do tego problemu. Głównym celem jest tu bowiem nie tyle śledzenie znajomych w trybie ciągłym, co możliwość sprawdzenia lokalizacji drugiej osoby w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu – na przykład gdy rodzic będzie chciał się dowiedzieć, czy jego córka bezpiecznie dotarła do domu przyjaciółki, mimo że nie odbiera telefonu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ogólna idea działania jest bardzo prosta: po zainstalowaniu aplikacji wskazujemy osoby z listy kontaktów w smartfonie, które chcemy uznać za zaufane. To właśnie te osoby będą od teraz mogły poprosić nas o udostępnienie współrzędnych, a także otrzymywać powiadomienia (e-mailowo lub bezpośrednio w aplikacji, o ile również mają ją zainstalowaną), że potrzebujemy pomocy.

Co istotne, całość została pomyślana w taki sposób, by rzeczywiście z programu korzystać tylko w skrajnych sytuacjach. Wysłanie prośby o udostępnienie danych GPS nie jest jednoznaczne z natychmiastową odpowiedzią. Adresat takiego żądania zobaczy najpierw informację, że jeden z jego zaufanych kontaktów chciałby poznać jego lokalizację, którą może odrzucić i tym samym anulować cały proces. Dopiero brak odpowiedzi na powiadomienie w ciągu 5 minut poskutkuje przesłaniem danych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bezzwłocznie działa natomiast wysyłanie znajomym informacji o naszym położeniu (a tym samym w domyśle informowanie ich, że potrzebujemy pomocy). Możemy wskazać konkretny kontakt lub jednocześnie poinformować wszystkie zaufane osoby. Sposób powiadamiania wyraźnie da adresatom znać, że przydałaby nam się pomoc – telefon zacznie dzwonić, wibrować i informować na ekranie o znajomym, który znalazł się w potrzebie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zaufane Kontakty można już pobierać z naszej bazy programów na Androida. Na razie nic nie wiadomo o wersji tej aplikacji na iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)