Zbliża się kolejne Zimowisko Linuksowe w Pucku

18.02.2013 16:04, aktual.: 18.02.2013 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym roku dość późno, bo w dniach 8-10 marca, odbędzie się kolejna edycja Zimowiska Linuksowego. Tradycyjnie już spotkanie odbędzie się w Pucku, drugi rok pod rząd w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego (salę konferencyjną widać na poniższym zdjęciu Lenya). Rejestracja już działa i warto się pospieszyć, bo przed 25 lutego akredytacja jest o 15 złotych tańsza (30 zł, potem 45 zł).

Obraz

Agenda jest dość napięta. Już w piątek o 19 zacznie się prezentacjami o MongoDB, dalej będzie można posłuchać o uruchomieniu Debiana na Chromebooku, o Gentoo na systemach wbudowanych, KaNaPi — Linuksie dla dzieci, Linuksie w szkołach, dystrybucjach Linuksa na prawdziwie antycznych komputerach czy nowoczesnym centrum multimedialnym na Linuksie. Przedstawione będzie także bezpieczeństwo, a z drugiej strony łamanie haseł i spektakularne włamania, dalej klaster Postgres-XC, język programowania D i sposoby pisania aplikacji webowych w Ruby. Ciekawostką, dla której warto tam być, będzie prezentacja i dyskusja na temat plusów i minusów otwartoźródłowych rozwiązań w telewizji cyfrowej. Nazwiska prelegentów osobom obracającym się w środowisku z pewnością zabrzmią znajomo.

Do kosztów udziału w spotkaniu, jeśli zachodzi taka potrzeba, należy doliczyć nocleg (2 noce, większość pokoi jest czteroosobowa) i ewentualnie wyżywienie. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem konfeo.com, więcej informacji o tej i poprzednich edycjach można znaleźć na stronie organizatorów — Trójmiejskiej Grupy Użytkowników Linuksa. Portal dobreprogramy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)