Zbuntowani kochankowie – dwie nowe postacie w League of Legends

Zbuntowani kochankowie – dwie nowe postacie w League of Legends
Przemysław Chrzempka

10.04.2017 12:14, aktual.: 29.05.2017 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

League of Legends - najbardziej znana gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) licząca sobie dziesiątki milionów graczy, po raz kolejny uraczyła swoich użytkowników miłą niespodzianką. Twórcy ogłosili, że w najbliższym czasie do gry zostaną dodane jednocześnie dwie postacie. Od chwili wydania Camille w grudniu 2016 r., nie wprowadzono żadnego nowego bohatera do rozgrywki, przez co postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się nowym czempionom.

Należą oni do nowo odkrytej rasy stanowiącej połączenie ludzi i zwierząt, noszącej nazwę Vastajowie. Opisywani jako zbuntowani kochankowie, stanowią parę nie tylko na płaszczyźnie fabularnej, ale i również w samej rozgrywce, dzięki różnym zależnościom między ich umiejętnościami. Prawdopodobnie taki zabieg twórców może okazać się ciekawy i pomocny dla osób grających duo.

Xayah „Buntowniczka” jest to Marksman (AD Carry), która za pomocą swoich sztyletów o kształcie piór przebija przeciwników, zadając im ból i cierpienie. Natomiast Rakan „Uwodziciel” to Support, który dzięki swojej mobilności, umiejętności kontroli tłumu (crowd control) i możliwości leczenia sojuszników, może utrzeć nosa niejednemu przeciwnikowi. Przejdźmy do omówienia poszczególnych skilli bohaterów.

Xayah - Passive 1

Kiedy Xayah użyje umiejętności, otrzymuje bonus do swoich podstawowych ataków. Przebijają one wówczas w linii prostej wszystkich wrogów, zadając coraz mniejsze obrażenia wraz z każdym trafionym celem. W miejscu ostatecznego trafienia, zostawia pióra, które przez pewien czas pozostają widoczne na mapie. Odpowiednie ułożenie piór na mapie to ważna umiejętność, z którą musimy się zapoznać, aby efektywnie grać Xayah. Ilość podstawowych ataków objętych umiejętnością pasywną możemy kontrolować, obserwując ilość piórek wyświetlanych pod paskiem many.

Xayah - Q

Xayah rzuca dwoma sztyletami w linii prostej, które zadają obrażenia przeciwnym bohaterom i wrogim jednostkom. W miejscu lądowania sztyletów pojawia się pióro (które potem będziemy mogli wykorzystać za pomocą umiejętności E: Wezwanie Ostrzy).

Xayah - W

Dzięki użyciu tej umiejętności, Xayah zwiększa siłę i prędkość kilku kolejnych autoataków. Wówczas wymierzając cios we wrogiego bohatera, otrzymuje krótkotrwałą premię do prędkości poruszania się.W sytuacji, kiedy nasza Buntowniczka walczy na linii u boku Rakana, on również (znajdując się blisko niej) otrzymuje wszystkie powyżej wymienione bonusy. Jest to jeden z powodów, dla którego Xayah i Rakan stanowią idealną parę na dolną aleję.

Xayah - E

Jak wspomniałem, ważne jest odpowiednie rozstawienie piór na mapie. Xayah, uruchamiać Wezwanie Ostrzy, przywołuje do siebie wszystkie dotychczas rozstawione pióra, zadając obrażenia każdemu wrogiemu bohaterowi, którego spotkają na swojej drodze. Xayah ma również możliwość unieruchomienia swojego przeciwnika, jeśli uda jej się trafić go więcej niż jednym ostrzem.

Xayah - R

Za sprawą swojej super-umiejętności, nasza bohaterka unosi się wysoko w powietrze, stając się za razem niemożliwą do namierzenia. Następnie, na obszarze w kształcie stożka, kieruje w stronę przeciwników nawałnicę piór. Każde z nich, zadaje obrażenia trafionym celom. Będąc w powietrzu, Xayah może się przemieszczać (umiejętność świetnie nadaję się do unikania super-umiejętności przeciwników, takich jak Zaczarowana Kryształowa Strzała Ashe, itd).

Plusy:

  • Dzięki umiejętności biernej, Xayah potrafi szybko zabić cała falę stworów
  • Nawałnica Piór przydaje się do unikania superumiejętności przeciwników
  • Umiejętnie rozstawione pióra mogą zadać duże ilości obrażeń

Minusy:

Niewielka mobilnośćPrawdopodobnie dobre rozstawianie piór - a tym samym efektywność umiejętności E - będzie wymagało pewnego treningu i może nie okazać się zbyt proste, zwłaszcza dla początkujących

Rakan - Q

Rakan wystrzeliwuje przed siebie pióro. Jeżeli uda mu się trafić wrogiego bohatera lub potężnego potwora, zadaje mu obrażenia i napełnia swój płaszcz magią. Kiedy upłynie nieco czasu, wokół naszej postaci tworzy się złota poświata, w obrębie której każdy bohater jest leczony. Jeśli Rakan znacznie zbliży się do sojusznika, leczenie następuje natychmiast – dzięki umiejętności Lśniące Pióro, Rakan utrzymuje poziom zdrowia swoich sojuszników na wysokim poziomie.

Rakan - W

Bohater szybko przemieszcza się we wskazane miejsce i wykonuje wyskok w powietrze, podrzucając wrogów. Umiejętność może służyć do inicjacji walki: po użyciu Wielkiego Wejścia, Rakan może szybko oddalić się od przeciwników dzięki Tańcowi Bojowemu. Może być też zawsze jednym ze sposobów ucieczki.

Rakan - E

Dzięki Tańcowi Bojowemu, Rakan może doskakiwać swobodnie do poszczególnych sojuszników, tym samym może łatwo wyjść cało z każdej sytuacji. Doskakując do sojusznika, w pewnym stopniu chroni go przed obrażeniami. Jeśli celem naszej umiejętności jest Xayah, Rakan spieszy jej na pomoc z większej odległości, co jest to kolejny powód, dla którego warto wybrać Rakana jako wspierającego Xayah. Rakan może używać umiejętności Tańca Bojowego nawet kilka razy na tym samym celu.

Rakan - R

Rakan rzuca się do biegu, zaczarowując swój płaszcz i rzucając urok na przeciwników, którzy zaczynają za nim podążać. Umiejętność działa raz na każdego bohatera, zadając mu obrażenia. Trafiając pierwszego wrogiego bohatera, Rakan zyskuje sporą premię do prędkości ruchu.

Plusy:

  • Ogromna mobilność
  • Szerokie możliwości kontroli tłumu
  • Obszarowe leczenie sojuszników (i siebie)

Minusy:

Mobilność uzależniona w dużym stopniu od sojusznikówKonieczność trafienia umiejętnością do celu, by uleczyć sojusznika

Nowe postacie dostępne są już teraz na serwerze PBE, gdzie niecierpliwi gracze mogą zapoznać się z destrukcyjną mocą tej zabójczej pary.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)