Zdalny pulpit gdzie tylko zechcesz. Remote Desktop dla Windowsa 10 dostępny dla wszystkich

Zdalny pulpit gdzie tylko zechcesz. Remote Desktop dla Windowsa 10 dostępny dla wszystkich

Zdalny pulpit gdzie tylko zechcesz. Remote Desktop dla Windowsa 10 dostępny dla wszystkich
27.05.2016 18:22

Klient Microsfot Remote Desktop dla Windowsa 10 wyszedł już z fazy podglądowej i został udostępnion dla wszystkich użytkowników. Do zdalnego korzystania z Windowsa możemy więc wybrać uniwersalną aplikację dla Windowsa 10 (desktopowego i mobilnego), klienta dla OS X, Androida i iOS.

Do tej pory aplikacja dla Windowsa 10 była dostępna tylko w wersji testowej, a użytkownicy zainteresowani korzystaniem ze zdalnego pulpitu byli skazani na korzystanie z przestarzałych aplikacji, na przykład klienta dla Windows Phone 8.1 z marca 2015 roku. Uniwersalna aplikacja otwiera nowe możliwości przede wszystkim przed użytkownikami korzystającymi z Continuum. Niestety można ją zainstalować tylko na najnowszej wersji systemu, więc mamy kolejny drobny powód, by jednak sięgnąć po dziesiątkę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja uniwersalna jest wprowadzana stopniowo i nie wszyscy użytkownicy dostaną aktualizację jednocześnie. Po aktualizacji ze starszej wersji zostaną przeniesione wszystkie informacje o ustawieniach, dane logowania, bramy i parametry połączeń, trzeba będzie jednak ponownie wprowadzić hasła. Warto wiedzieć, że jeszcze nie wszystkie możliwości ze starszych wersji aplikacji zostały przeniesione do nowych i o ile zdalne połączenia działają bez zarzutu, może się zdarzyć, że zabraknie bardziej zaawansowanych funkcji. Na liście tej znajduje się możliwość łączenia się z kilkoma zdalnymi systemami jednocześnie, dynamicznej zmiany rozdzielczości i obracania ekranu, przekierowywania drukarek, obsługi mikrofonu i tłumaczeń w niektórych wersjach.

Jeśli korzystacie z którejś z wymienionych wyżej funkcji, lepiej na razie nie aktualizować aplikacji na Windowsie i Windows Phone.

Dla tych, którzy chcą testować wprowadzane nowości, wciąż jest dostępna wersja podglądowa aplikacji, która będzie częściej aktualizowana. Microsoft obiecuje obserwować komentarze i rozwijać klienty przy współpracy użytkowników. Wersję stabilną i podglądową można zainstalować obok siebie na Windowsie i Androidzie.

  • OS X
  • Android
[1/2] OS X

By ułatwić konfigurację zdalnego dostępu na komputerze Microsoft przygotował także narzędzie Remote Desktop Assistant. Program po pierwsze włącza zdalny dostęp do systemu, po drugie zaś zmienia ustawienia zapory sieciowej tak, by przepuszczała połączenia od klienta.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po zmianie ustawień asystent podaje wszystkie informacje, niezbędne do połączenia. Można je przenieść do klienta w postaci pliku, skopiować do schowka lub zeskanować kod QR.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)