Zdobądź tła ekranu blokady Windowsa 10 dzięki Windows Spotlight Tool

Zdobądź tła ekranu blokady Windowsa 10 dzięki Windows Spotlight Tool

28.11.2016 20:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym z elementów interfejsu Windowsa 10 jest ekran blokady. Można go lubić lub nie, ale z pewnością pojawiające się na tym zdjęcia prezentują się bardzo dobrze. Jeśli więc chcielibyście zdobyć te obrazy i przykładowo ustawić je jako tapetę, to powinniście skorzystać z prostego narzędzia Windows Spotlight Tool albo męczyć się samemu.

Windows 10 pozwala na ręczne wybranie tła, które ma znaleźć się na ekranie blokady. Jednak atrakcyjniejszą opcją wydaje się być W centrum uwagi Windows. Wówczas tło będzie się automatycznie zmieniać, każdego dnia możemy liczyć na nowe zdjęcie. Trzeba przyznać, że Microsoft potrafi dostarczyć atrakcyjne tła, które idealnie sprawdziłyby się również jako tapeta. Niestety, nie mamy do nich prostego dostępu, ale zawsze można sięgnąć po programy firm trzecich.

Obraz

Windows Spotlight Tool to prosty program, który nie wymaga instalacji, a na dysku zajmuje mniej niż 1 MB. Jego działania sprowadza się wyłącznie do skopiowania plików z folderu, w którym Windows 10 zapisuje pobrane tła do dowolnego folderu wybranego przez użytkownika. Kopiowane są wszystkie pliki, w tym każde „śmieci”. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by potem się ich pozbyć.

Domyślnie zapisane tła nie posiadają rozszerzenia pozwalającego na ich szybkie ustawienie na tapetę. W dodaniu końcówki .jpg do nazwy pliku wyręcza nas program, co ułatwia późniejsze znalezienie interesującego nas zdjęcia – otrzymujemy galerię do przejrzenia. Opcje automatycznego dodawania rozszerzenia .jpg można wyłączyć.

Jeśli nie chcecie skorzystać z tego świetnego i prostego programu, to zawsze możecie zmarnować czas i ręcznie sięgnąć po zapisane tła. Pliki znajdziecie pod tym adresem.

%localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

Obraz

Po wyszukaniu interesującego zdjęcia, pozostaje dodać końcówkę .jpg do nazwy pliku. Warto zauważyć, że pliki zapisywane są według daty pojawienia się na ekranie blokady, najnowsze tła szukajcie więc po dacie modyfikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)