MacOSProgramowanieEdytory dla programistówZed
Zed ikona

Zed1.1.0

Zed to bezpłatny, opensource'owy edytor tekstowy i kodu, który jest interesującą alternatywą dla zaawansowanych użytkowników i programistów.

Twórcy tego edytora uznali, że celem nadrzędnym będzie minimalizm, szczególnie w zakresie uproszczenia całego procesu konfiguracji aplikacji. Pomimo tego, program ten posiada wszystkie funkcje solidnego edytora, których należałoby się spodziewać. Znajdziemy tutaj funkcje kolorowania składni wielu języków programowania (C, C#, HTML, PHP, Python, Ruby, XML i wiele innych), automatycznego uzupełniania kodu czy też możliwość pracy z wieloma plikami w obrębie jednego okna.

Ciekawie została rozwiązana funkcja dostępu do plików. Zamiast klasycznych i stosowanych w większości przypadków zakładek, Zed stawia na nowatorskie rozwiązanie. Po otwarciu dokumentu, możemy albo wyszukać inny plik za pomocą kombinacji CTRL+E albo otworzyć widok drzewka folderów i plików za pomocą CTRL+T. Mechanizm ten wymaga nieco przyzwyczajenia, ale jest niewątpliwie funkcjonalny. Dodatkowo Zed można skonfigurować w całkiem szerokim zakresie, wliczając w to kolorystykę programu.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentZef Hemel
Liczba pobrań64
Data aktualizacji17 maj 2018
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Zed ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)