bDYIxxOt
Zed ikona

Zed1.1.0

Pobierz program
przy pomocy Asystenta pobierania
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Zed to bezpłatny, opensource'owy edytor tekstowy i kodu, który jest interesującą alternatywą dla zaawansowanych użytkowników i programistów.

bDYIxxOv

Twórcy tego edytora uznali, że celem nadrzędnym będzie minimalizm, szczególnie w zakresie uproszczenia całego procesu konfiguracji aplikacji. Pomimo tego, program ten posiada wszystkie funkcje solidnego edytora, których należałoby się spodziewać. Znajdziemy tutaj funkcje kolorowania składni wielu języków programowania (C, C#, HTML, PHP, Python, Ruby, XML i wiele innych), automatycznego uzupełniania kodu czy też możliwość pracy z wieloma plikami w obrębie jednego okna.

Ciekawie została rozwiązana funkcja dostępu do plików. Zamiast klasycznych i stosowanych w większości przypadków zakładek, Zed stawia na nowatorskie rozwiązanie. Po otwarciu dokumentu, możemy albo wyszukać inny plik za pomocą kombinacji CTRL+E albo otworzyć widok drzewka folderów i plików za pomocą CTRL+T. Mechanizm ten wymaga nieco przyzwyczajenia, ale jest niewątpliwie funkcjonalny. Dodatkowo Zed można skonfigurować w całkiem szerokim zakresie, wliczając w to kolorystykę programu.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Linki do programu
bez Asystenta pobierania
Zed 1.1.0wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
ProducentZef Hemel
Liczba pobrań113
Data aktualizacji10 lis 2015
Rozmiar pliku26.89 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Zed ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDYIxxPa
bDYIxxPr