Zen 2 i Navi. Po prezentacji akcje AMD rosną o 10 proc.

Zen 2 i Navi. Po prezentacji akcje AMD rosną o 10 proc.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
29.05.2019 05:00, aktualizacja: 29.05.2019 15:49

Procesory w mikroarchitekturze Zen 2 i karty graficzne z rodziny Navi – to produkty, które AMD pokazało światu na targach Computex 2019. Prezentacja wywołała spory aplauz dziennikarzy. Okazuje się, że zdanie mediów podzielają inwestorzy. Wartość akcji czerwonych błyskawicznie wzrosła o blisko 10 proc., a analitycy zaczęli przepowiadać sukces.

Zdaniem analityków murowanym hitem będą serwerowe układy Epyc 2, choć w istocie rzeczy cała rodzina Zen 2 zapowiada się atrakcyjnie.

Matthew Ramsey z banku inwestycyjnego Cowen uważa, że Epyc 2 pozwoli odebrać znaczącą część rynku Intelowi. – Przewidujemy, że nowy czip [Epyc 2] doprowadzi do wysokich wzrostów; zwiększenia udziałów i marży, a także renomy firmy AMD – pisze Cowen w notatce do inwestorów. – AMD powinno świetnie poradzić sobie w sektorze centrów danych – dodaje analityk.

Wtóruje mu Kevin Cassidy ze Stifel. – Zen 2 pozwoli AMD odzyskać znaczną część udziału na rynku PC z powodu wysokiej wydajności, niskiego zużycia energii, umiarkowanej ceny i łatwości rozbudowy [zgodności z dotychczasowymi chipsetami i płytami głównymi] – argumentuje Cassidy.

Obaj zgodnie sądzą, że cena za akcję AMD osiągnie między 34 a 36 dol. Dzisiaj jest to trochę ponad 29 dol., z tym że sama prezentacja procesorów Zen 2 pociągnęła za sobą blisko 10-proc. wzrost.

Co ciekawe, na główną nowość Intela, mobilne procesory Ice Lake, rynek nie zareagował równie entuzjastycznie. Wszystko wskazuje na to, że niebieskim wreszcie uda się wdrożyć długo wyczekiwaną technologię 10 nm. Mimo to, krótko po zapowiedzi, notowania spółki z Santa Clara spadły o niespełna 3 proc. Ice Lake najwyraźniej przeszedł bez echa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)