Zimowe nowości Evernote dla iOS i czytanie bez rozpraszania

Zimowe nowości Evernote dla iOS i czytanie bez rozpraszania

29.12.2011 13:23, aktualizacja: 29.12.2011 14:24

Jeśli na liście noworocznych postanowień ktoś ma uporządkowanie sobie życia i prowadzenie notatek, warto przyjrzeć się nowym aplikacjom wydanym przez Evernote — firmę, w której rękach jest najpopularniejsza obecnie chmura do robienia różnego rodzaju notatek.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na mało znane rozszerzenie do przeglądarek Firefox i Chrome — Evernote Clearly. To rozszerzenie nie ma wiele wspólnego z notatkami, ale może pozytywnie wpłynąć na wykorzystanie czasu spędzonego przy komputerze. Clearly pomaga skupić się na czytaniu w sposób podobny do Readability, Instapaper lub tryb czytania wprowadzony w Safari — usuwa z czytanej strony wszystkie rozpraszające elementy, pozwala wybrać kolor tła i wpasowuje tekst w przyjemną dla oka kolumnę. Od innych rozszerzeń tego typu Clearly odróżnia oczywiście integracja z Evernote, oraz możliwość wybrania stylu strony (jasne lub ciemne tło) i rozmiaru tekstu. Ale co najważniejsze, czytaną stronę (lub jej fragment) można szybko wysłać do swoich notatek Evernote i mieć do niej dostęp z każdego urządzenia.

Dwie zimowe nowości kierowane są do właścicieli iPhone'ów. Ciekawym pomysłem jest Evernote Hello — aplikacja do zapisywania informacji o poznanych osobach. W przeciwieństwie do książki adresowej telefonu, ta aplikacja pokazuje twarze osób (poznanej osobie trzeba zrobić zdjęcie), a nie nazwiska. Ponadto aplikacja geotaguje nowe kontakty, dzięki czemu można prześledzić listę osób spotkanych w różnych miejscach. Jeśli więc ktoś ma lepszą pamięć do twarzy, niż do nazwisk, Hello jest ciekawą alternatywą. Niestety aplikacja nie integruje się z książką adresową. Z kolei dla miłośników wycieczek typowo gastronomicznych Evernote przygotował aplikację Evernote Food. W tej aplikacji można zapisać informacje o produktach, potrawach zjedzonych w mieście, jedzeniu w podróży i domowe przepisy. Oczywiście do każdej potrawy można dołączyć zdjęcie. Brakuje jedynie miejsca, w którym można się wymieniać przepisami.

Na koniec nowość dla użytkowników iPadów — Evernote nareszcie przygotował aplikację Skitch dla tych urządzeń. Skitch pozwala na łatwe robienie adnotacji na zrzutach ekranu, szybkie rysowanie map, zamieszczanie adnotacji na zdjęciach i wiele podobnych czynności, które mają na celu wizualizację informacji. Obraz można następnie udostępnić w Internecie lub wysłać na serwery Evernote. Skitch do niedawna był płatny, ale po przejęciu firmy przez Evernote trafił do gamy darmowych programów. Do tej pory Skitch dostępny był dla Mac OS X i Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)