Złudne bezpieczeństwo iCloud – z chmury wyciekły setki nagich zdjęć gwiazd

Złudne bezpieczeństwo iCloud – z chmury wyciekły setki nagich zdjęć gwiazd
Karolina Kowasz

01.09.2014 11:58, aktual.: 01.09.2014 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy, którzy korzystają z usługi iCloud, powinni sprawdzić, czy nie trzymają w swojej chmurze potencjalnie niebezpiecznych plików. Na serwisie 4chan pojawiły się nagie zdjęcia ponad setki gwiazd, które najprawdopodobniej zostały wykradzione z chmury Apple'a.

Obraz

Osobie, która wykradła setki zdjęć gwiazd, udało się w niewyjaśniony sposób dostać na ich konta w iCloud. Zważywszy na ilość wykradzionych plików, haker prawdopodobnie wykorzystał lukę w chmurze, a wina nie leży w stosowaniu słabych haseł przez poszkodowane osoby.

Na wykradzionych zdjęciach możemy zobaczyć takie gwiazdy jak Jennifer Lawrence (znana z Igrzysk Śmierci), Kim Kardashian, Winona Ryder, Avril Lavigne, Scarlet Johansson, Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Joanna Krupa, Kirsten Dunst, Rihanna, Victoria Justice, Mary Kate Olsen oraz Hillary Duff. Płeć brzydką reprezentuje Dave Franco (Iluzja, Greek). Co ciekawe, iCloud (o ile zdjęcia rzeczywiście z niego pochodzą) przechowuje także zdjęcia, które użytkownicy usunęli już ze swoich smartfonów i tabletów. Część poszkodowanych osób, na przykład Mary E. Winstead, przyznała, iż zdjęcia są autentyczne. Inni, jak Victoria Justice i McKayla Maroney, próbują tłumaczyć, że to jedynie fotomontaż.

Przy okazji takiej kradzieży, warto się zastanowić nad bezpieczeństwem własnych danych i umieszczaniem w chmurach swoich plików, nierzadko także niecenzuralnych. Naszym użytkownikom zalecamy rozwagę, bo nigdy nie wiadomo, kiedy podobna sytuacja może się powtórzyć i, zamiast zdjęć gwiazd, do Sieci wyciekną nie tylko rozebrane zdjęcia zwykłych użytkowników, ale także dane firmowe, raporty, rozliczenia czy inne pliki, których nie chcielibyśmy komukolwiek pokazać.

Póki co Apple nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (127)