Zmiana w dużym banku. Ważne, jeśli korzystasz z telefonu

Zmiana w dużym banku. Ważne, jeśli korzystasz z telefonu

Santander przygotował dużą zmianę dla swoich klientów
Santander przygotował dużą zmianę dla swoich klientów
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Mateusz Tomczak
03.10.2023 17:35, aktualizacja: 03.10.2023 17:49

Bank Santander stawia na nową wersję aplikacji mobilnej. Muszą zainstalować ją wszyscy klienci, którzy z poziomu urządzenia mobilnego chcą mieć dostęp do swojego konta i oferowanych na nim funkcji.

Część klientów tego banku dostosowała się już do wymogów. Nowa aplikacja mobilna została udostępniona na początku września. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, do tej pory na jej pobranie zdecydowało się już prawie 2,3 mln osób. Teraz powinno ich jeszcze przybyć, ponieważ poprzednia wersja aplikacji została wyłączona wczoraj, 2 października. Nie można już z niej skorzystać, dostępna jest tylko nowa wersja Santander mobile.

Nowa wersja aplikacji Santander

Nowa wersja aplikacji Santander cechuje się nie tylko niedostępnymi wcześniej funkcjami, ale także odmienionym designem i znacznie bardziej zaawansowanymi możliwościami personalizacji. Można np. zdecydować o wyglądzie pulpitu aplikacji, ustawić indywidualne powitanie, tapetę czy wybrać skróty, jakie mają być widoczne na ekranie.

Wśród nowych funkcji jest m.in. tryb dyskretny, w którym logotyp wydatki i stan konta nie będą widoczne na pulpicie. To opcja przygotowana z myślą o zatłoczonych miejscach publicznych, dzięki niej ważne informacje nie będą widoczne dla postronnych. Przyspieszanie wykonywania przelewów ma z kolei zapewnić funkcja ostatnich odbiorców. Wprowadzony został też kalkulator śladu węglowego (liczący na podstawie wydatków kartami płatniczymi). Santander to pierwszy bank w Polsce, który wdrożył takie rozwiązanie. Nie brakuje wsparcia dla popularnego w naszym kraju systemu płatności BLIK oraz kantoru pozwalającego na wymianę walut 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skąd pobrać nową wersję Santander mobile?

W przypadku aktywnej funkcji automatycznej aktualizacji użytkownicy powinni od razu zobaczyć nową wersję aplikacji. Innym w swoich komunikatach bank przypomina, że nową wersję aplikacji Santander mobile można pobrać ze sklepów Google Play lub App Store. Dostawcą jest Santander Bank Polska.

To ważne, sięganie po aplikacje mobilne z innych, nieznanych źródeł może skutkować zainstalowaniem na swoim urządzeniu szkodliwego oprogramowania. Warto pamiętać o tej zasadzie nie tylko w tym, ale w każdym przypadku.

Mateusz Tomczak, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)