Zmiany w Google+: szafa grająca oraz oficjalne rozszerzenia

Zmiany w Google+: szafa grająca oraz oficjalne rozszerzenia

Redakcja
04.11.2011 11:35

Google dokonało drobnej, ale bardzo ważnej zmiany w swoim serwisie społecznościowym. Pojawiły się również dwa rozszerzenia związane z Google+.

Od dzisiejszej nocy użytkownicy Google+ mogą korzystać z wirtualnej szafy grającej, która została zintegrowana z biblioteką YouTube — obecnie największego serwisu wideo. Zmiana jest subtelna, bo pojawił się jedynie przycisk po prawej stronie ekranu, gdzie po najechaniu można wpisać nazwę wykonawcy lub tytuł utworu. W nowym oknie pojawi się odtwarzacz z listą odtwarzania, który nie przestanie działać nawet jeśli karta z Google+ zostanie zamknięta. Dla wygody odtwarzaczem można sterować również z wcześniej wspomnianego przycisku.

Drugą nowością, jaką Google dla swoich użytkowników przygotowało to dwa rozszerzenia, które zintegrują przeglądarkę Chrome z serwisem społecznościowym Google+. Google+ Notifications służy do wygodnego przeglądania ostatnich powiadomień z Google+ z poziomu przeglądarki, bez potrzeby wchodzenia na jakąkolwiek stronę giganta. Drugi dodatek dodaje przycisk +1 do okna przeglądarki, dzięki któremu w prosty sposób użytkownik będzie miał możliwość zarekomendowania swoim znajomym daną stronę, nawet jeśli jej autor nie przewidział na niej przycisku Google. Co ciekawe, funkcje zawarte w obydwu rozszerzeniach pojawią się również zapowiedzianej na dzisiaj nowej wersji Google Toolbar dla Internet Explorera. Takiej aktualizacji nie doczeka się bliźniacza wersja przeznaczona dla przeglądarki Mozilla Firefox, której rozwój został zarzucony w lipcu tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)