Zmigrowaliśmy na XenServer, dzielimy się doświadczeniami

Zmigrowaliśmy na XenServer, dzielimy się doświadczeniami

Redakcja
20.10.2010 12:24

Udało nam się pomyślnie zakończyć migrację serwerów obsługujących naszą infrastrukturę hostingową do nowego środowiska wirtualnego opartego o Citrix XenServer. Zainteresowanym technicznymi szczegółami polecamy artykuły i demonstracje na temat migracji i rozwiązań XenServer opublikowane w TechIT - naszym drugim serwisie, kierowanym do inżynierów systemowych i administratorów sieci.

Całkiem sporych rozmiarów wirtualna serwerownia obsługująca nasze serwisy, w tym dobreprogramy - największy serwis technologiczny w Polsce z blisko 6 milionami czytelników w miesiącu - wcześniej pracowała u nas na bazie bezpłatnego VMware ESXi. Dlaczego zdecydowaliśmy się na migrację? Powodów jak zwykle było kilka, choć głównym bodźcem były niekończące się problemy z poprawnym funkcjonowaniem routera Vyatta pracującego jako maszyna wirtualna. Gdy nasze wewnętrzne testy wykazały, że XenServer radzi sobie z wirtualizacją Vyatty bardzo dobrze, a do tego ogólnie wypada lepiej pod kątem funkcjonalności i wydajności (głównie dysków), zdecydowaliśmy: czas na zmiany. O problemach z Vyattą i VMware, a także o wirtualizacji tego linuksowego routera na XenServer można przeczytać więcej w felietonie Wirtualna Vyatta na... VMware, XenServer czy Hyper-V? opublikowanym w serwisie TechIT.

Poznawanie nowego hypervisora, zwłaszcza z bagażem doświadczeń zebranych przy okazji ESXi było bardzo interesujące. Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami i informacjami na temat tego, jak wygląda XenServer, jakie udostępnia możliwości oraz jak zacząć podobną migrację. Od dzisiaj w serwisie TechIT rozpoczynamy cykl publikacji technicznych na temat XenServer. Na początek proponujemy kilka demonstracji wprowadzających w XenServer (pierwsza o wstępnej konfiguracji puli serwerów, druga o imporcie szablonu maszyny wirtualnej oraz trzecia o migracji "na żywo" z użyciem XenMotion), a także artykuł poświęcony szybkiej konwersji istniejących maszyn wirtualnych do formatu wykorzystywanego przez XenServer. Polecamy! Wkrótce kolejne materiały.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)