Zmigrowaliśmy na XenServer, dzielimy się doświadczeniami

Zmigrowaliśmy na XenServer, dzielimy się doświadczeniami20.10.2010 12:24
Redakcja

Udało nam się pomyślnie zakończyć migrację serwerów obsługujących naszą infrastrukturę hostingową do nowego środowiska wirtualnego opartego o Citrix XenServer. Zainteresowanym technicznymi szczegółami polecamy artykuły i demonstracje na temat migracji i rozwiązań XenServer opublikowane w TechIT - naszym drugim serwisie, kierowanym do inżynierów systemowych i administratorów sieci.

Całkiem sporych rozmiarów wirtualna serwerownia obsługująca nasze serwisy, w tym dobreprogramy - największy serwis technologiczny w Polsce z blisko 6 milionami czytelników w miesiącu - wcześniej pracowała u nas na bazie bezpłatnego VMware ESXi. Dlaczego zdecydowaliśmy się na migrację? Powodów jak zwykle było kilka, choć głównym bodźcem były niekończące się problemy z poprawnym funkcjonowaniem routera Vyatta pracującego jako maszyna wirtualna. Gdy nasze wewnętrzne testy wykazały, że XenServer radzi sobie z wirtualizacją Vyatty bardzo dobrze, a do tego ogólnie wypada lepiej pod kątem funkcjonalności i wydajności (głównie dysków), zdecydowaliśmy: czas na zmiany. O problemach z Vyattą i VMware, a także o wirtualizacji tego linuksowego routera na XenServer można przeczytać więcej w felietonie Wirtualna Vyatta na... VMware, XenServer czy Hyper-V? opublikowanym w serwisie TechIT.

Poznawanie nowego hypervisora, zwłaszcza z bagażem doświadczeń zebranych przy okazji ESXi było bardzo interesujące. Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami i informacjami na temat tego, jak wygląda XenServer, jakie udostępnia możliwości oraz jak zacząć podobną migrację. Od dzisiaj w serwisie TechIT rozpoczynamy cykl publikacji technicznych na temat XenServer. Na początek proponujemy kilka demonstracji wprowadzających w XenServer (pierwsza o wstępnej konfiguracji puli serwerów, druga o imporcie szablonu maszyny wirtualnej oraz trzecia o migracji "na żywo" z użyciem XenMotion), a także artykuł poświęcony szybkiej konwersji istniejących maszyn wirtualnych do formatu wykorzystywanego przez XenServer. Polecamy! Wkrótce kolejne materiały.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)