Znamy listę pierwszych gier w Windows Store, pasjans zostaje!

Znamy listę pierwszych gier w Windows Store, pasjans zostaje!

07.02.2012 17:48, aktualizacja: 08.02.2012 10:24

The Verge uzyskał nowe informacje od osób wtajemniczonych w plany Microsoftu. Tym razem Tomowi Warrenowi udało się dotrzeć do listy gier, które pierwsze trafią do Windows Store.

Microsoft przygotowuje sklep z aplikacjami dla Windowsa 8 na przyjęcie nie tylko programów użytkowych, ale również tych czysto rozrywkowych. Wiemy już, że po uruchomieniu pierwszych urządzeń z Windowsem 8 ich właściciele będą mogli kupić takie pozycje, jak Angry Birds, Ms Splosion Man, Reckless Racing czy znany z Xbox Live Arcade Ilomilo. Na liście znajdują się również Hydro Thunder, Toy Soldiers, Rocket Riot, Full House Poker, Tentacles, Crash Course i Wordament. Na szczęście, na tym polu Microsoft nie zamierza wprowadzać żadnej rewolucji, więc rzesze pracowników biurowych nie mają czego się obawiać, bo pasjans zostaje! Windows 8 będzie miał domyślnie zainstalowane znane od lat gry Solitaire, wprowadzona wraz z Windowsem 3.0 w 1990 roku, i Pinball, który pojawił się w Windowsie ME. Miejmy nadzieję, że inne klasyczne narzędzia tak szeroko wykorzystywane do prokrastynacji, jak chociażby znany od 1990 roku Saper, również trafią do przygotowywanego systemu Microsoftu. Bo nowości nowościami, ale Windows bez Pasjansa i Sapera to jak nie Windows ;).

Jak widać po trendach pobierania w innych sklepach z aplikacjami, gry są bardzo pożądanym typem oprogramowania na różnych klasach urządzeń. Nic więc dziwnego, że lista rozrywkowych programów, które trafią do Windows Store, budzi emocje — zwłaszcza w przypadku Microsoftu, który jest przecież posiadaczem platformy dystrybucji, konsoli, urządzeń mobilnych i całej infrastruktury społecznościowej dla graczy, łącznie z kontami umożliwiającymi granie przez sieć, wewnętrzną walutą (choć tej rzekomo chce się pozbyć), systemem osiągnięć i co tylko graczowi może być potrzebne do szczęścia… Choć mi czasami brakuje możliwości zamówienia pizzy w środku nocy. Znam niejedną osobę, która tylko czeka na włączenie Windowsa 8 do tego ekosystemu, choć muszę przyznać, że dla mnie wizja podbijania GamerScore Saperem jest jednocześnie kusząca i… niesmaczna.

Podglądowa wersja sklepu powinna ruszyć pod koniec lutego, razem z wersją Consumer Preview systemu Windows 8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)