Znów o przyszłości Yahoo!

Znów o przyszłości Yahoo!

29.11.2011 14:17

New York Times potwierdził plotkę, jakoby Microsoft był zainteresowany kupnem Yahoo!. Nie chodzi jednak o przejęcie firmy, jak wcześniej podejrzewano.

Grupa inwestorów pod przewodnictwem Microsoftu i Silver Lake złożyła ofertę kupna mniejszości udziałów w Yahoo!. Nie są to jedyni zainteresowani kupnem części Yahoo!. Oferty dotyczą 20% udziałów. AllThingsD informuje dodatkowo, że wraz z Silver Lake do kupna udziałów Yahoo! przymierza się Andreessen Horowitz — spółka należąca do inwestora Bena Horowitza i Marca Andereessena znanego jako współautor Netscape'a. Jednak Andereessen jeszcze nie jest pewien, czy może sobie pozwolić na zasiadanie w kolejnej, obok HP, eBay'a i Facebooka radzie nadzorczej, zwłaszcza że Yahoo! jest w bardzo trudnej sytuacji. Przemiana firmy pochłonęłaby mnóstwo czasu i energii.

New York Times poinformował również, że partner Yahoo! z Chin — Alibaba — również jest zainteresowany kupnem udziałów Yahoo!. Jednak Alibaba planuje zebrać grupę inwestorów, złożyć ofertę kupna wszystkich udziałów i przejąć Yahoo! w całości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)