Zoner Photo Studio 18 – prostszy interfejs, szybsze obliczenia i licencja przypisana do osoby

Zoner Photo Studio 18 – prostszy interfejs, szybsze obliczenia i licencja przypisana do osoby

05.10.2015 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W naszej bazie programów znajdziecie najnowszą wersję programu Zoner Photo Studio, który łączy możliwości „ciemni cyfrowej” z edytorem grafiki rastrowej. W wersji 18 uproszczony został proces pracy ze zdjęciami od importu z aparatu po wysyłanie na ulubione serwisy społecznościowe. Trzy sekcje programu (menedżer, wywoływarka i edytor) dostały ujednolicony interfejs, który będzie prezentował się dobrze nawet na systemie Windows 10 z podłączonym ekranem o rozdzielczości 4K.

Zoner Photo Studio jest programem interesującym między innymi dzięki ciekawym możliwościom, których nie znajdziemy w innych „cyfrowych ciemniach”. Na uwagę zasługują tu bogate narzędzia przekształceń, które pozwolą wyprostować horyzont, poprawić perspektywę czy wyznaczyć równoległe linie na zdjęciach. Ponadto mamy tu do dyspozycji pędzle efektów, pędzel klonujący do retuszu, żelazko pozwalające wyrównać niedoskonałości, różne narzędzia zaznaczenia i sporo innych, ciekawych narzędzi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Moduł przeznaczony do niedestrukcyjnego wywoływania zdjęć z formatu surowego także zawiera rozwiązania, które znajdziemy tylko w tym programie – na przykład możliwość sterowania barwami za pomocą intuicyjnego suwaka czy efekt pseudo-HDR. [img=z5]W wersji 18 programu pojawiły się między innymi nowe możliwości przeglądania zdjęć, które usprawnią pracę. Biblioteka obsługuje zewnętrzne nośniki podłączone do komputera i daje możliwość przeszukiwania po dacie, folderze lub słowie kluczowym, jeśli fotograf zadał sobie trud nadania ich swoim zdjęciom. Moduł wywoływania zdjęć pozwala na niedestruktywną pracę zarówno z plikami RAW z różnych aparatów, jak i JPG. Ponadto program potrafi teraz przerobić kolekcję zdjęć na elegancki pokaz slajdów z muzyką i efektami, który można zapisać jako film i odtwarzać na przykład na telewizorze.

Zoner Photo Studio 18 – Perfect Pics In Just a Few Clicks

Poza tym wprowadzonych zostało sporo mniej widocznych zmian, jak kompatybilność z Windowsem 10, obsługa ekranów 4K i możliwość pracy na monitorach HiDPI. Nowe przyciski mają sprawić, że interfejs programu jest bardziej przejrzysty. Poprawiona współpraca z procesorami graficznymi pozwala na szybsze przetwarzanie danych, między innymi przy obliczeniach niezbędnych do odszumiania zdjęć. Wnikliwi użytkownicy zauważą także, że program precyzyjniej wyznacza obszary oświetlone i zacienione, dzięki czemu przy manipulacjach nie pojawią się „aureole”.

Zoner Photo Studio wymaga do działania założenia konta i oczywiście jest płatny – kosztuje 99 dolarów za pełną wersję, przy czym licencja przypisywana jest do użytkownika, a nie do komputera. Wersję próbną, która działa przez 30 dni, znajdziecie w naszej bazie programów.

Po zakończeniu okresu testowego niektóre funkcje zostaną wyłączone i Zoner Photo Studio zamieni się w uproszczony odpowiednik, czyli Zoner Photo Studio Free. Nie znajdziemy w nim takich ulepszeń, jak przyspieszenie sprzętowe, niektóre narzędzia zaznaczenia, możliwość pracy z 16-bitowymi obrazami, synchronizacja zdjęć czy wywoływanie RAW-ów (można je tylko przeglądać).

Miłośnicy fotografii korzystający ze smartfonów także znajdą w ofercie producenta coś dla siebie – Zoner Photo Studio Edit&Go. Aplikacja pozwala wprowadzić sporo zmian w zdjęciach, od nałożenia modnych efektów bo bardziej precyzyjne zadania, jak kontrola balansu bieli i zabarwienia. Na tle innych aplikacji tego typu jednak wypada przeciętnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)