Zrób model swojego miasta, a Google zorganizuje Ci przyjęcie

Zrób model swojego miasta, a Google zorganizuje Ci przyjęcie

08.12.2011 17:47

Polski oddział Google zaprasza do udziału w konkursie „Twoje miasto w 3D”. Za dobry model budynku można zdobyć sławę dla siebie, trochę bogactwa dla miasta, oraz przyjęcie z udziałem zespołu SketchUp.

Jest to druga edycja konkursu, który polega na modelowaniu budynków z Twojego miasta. Jest to zdecydowanie konkurs dla patriotów lokalnych, którzy chcą wypromować miasto na trójwymiarowych mapach Google Earth i zyskać dla niego trochę gotówki. Autor modelu zyskuje możliwość promocji na witrynach Google i międzynarodowy rozgłos, podczas gdy miasto otrzyma 25 tysięcy dolarów (lub równowartość w lokalnej walucie), które może przekazać szkołom publicznym. Ponadto na cześć zwycięzcy w jego rodzinnym mieście zostanie zorganizowane przyjęcie, które swoją obecnością uświetnią pracownicy działu zajmującego się programem Google SketchUp.

Uczestnik konkursu musi mieć ukończone 13 lat, a jeśli nie jest jeszcze pełnoletni, wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Konkurs z nielicznymi wyjątkami jest otwarty na całym świecie. Wystarczy wykonać pełny model budynku w Google SketchUp lub webowym Kreatorze Budynków. Budynek lub budynki można wybrać dowolnie, można modelować samemu lub w maksymalnie 6-osobowych zespołach. Ważne, żeby efekt pracy reprezentował miasto i podkreślał jego historię i charakter. Następnie modele należy wysłać do Google'a i czekać na wyniki.

Prace należy przesłać przed końcem lutego 2012 roku. Wszystkie dane dotyczące wymagań, terminów i nagród można znaleźć na stronie konkursu. Ostatnim etapem konkursu będzie publiczne głosowanie, w którym internauci wybiorą najlepszy z pięciu wybranych przez Google projektów.

Zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu ogłoszono Barranco, dzielnicę Limy, której model stworzył 38-letni Jorge De Albertis Bettocchi. Ze strony można pobrać plik KMZ z danymi do wirtualnej wycieczki w Google Earth po Barranco, a na blogu można przyjrzeć się poszczególnym modelom.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)