Związek BlackBerry z Androidem oficjalnie rozpocznie się w listopadzie

Związek BlackBerry z Androidem oficjalnie rozpocznie się w listopadzie

Związek BlackBerry z Androidem oficjalnie rozpocznie się w listopadzie
20.08.2015 11:57, aktualizacja: 24.08.2015 13:07

Firma BlackBerry ze względu na swoje bardzo słabe wyniki postanowiła, że spróbuje powalczyć na rynku urządzeń z Androidem. Niedługo do sprzedaży ma trafić model Venice, który na tle setek innych smartfonów z zielonym robocikiem, będzie wyróżniał się między innymi wysuwaną fizyczną klawiaturą.

Plotki o smartfonie BlackBerry działającym pod kontrolą Androida pojawią się już od pewnego czasu. Zaczęło się od niepotwierdzonych informacji, natomiast do sieci wyciekły już rendery przedstawiające model Venice, a także interfejs zastosowanego systemu operacyjnego. Dostęp do nich mamy dzięki Evanowi Blass, który znany jest pod pseudonimem evleaks. W związku z tym jak najbardziej nowe informacje mogą okazać się prawdziwe.

350141160301553601

Na zdjęciach możemy zobaczyć sklep Google Play, klienta poczty czy aplikację BlackBerry do transferu danych. Model Vanice będzie działał pod kontrolą Androida, prawdopodobnie zobaczymy na nim wersję 5.0 Lollipop. Bardzo możliwe, że BlackBerry zdecyduje się na własną nakładkę systemu. Na pewno jednak zobaczymy autorskie aplikacje, które w założeniach kanadyjskiej firmy będą świetnie sprawdzać się w rozwiązaniach biznesowych. To właśnie te aplikacje, oprócz fizycznej klawiatury, będą wyróżniały smartfon BlackBerry.

350141160301684673

Od evleaks dowiedzieliśmy również o dacie premiery, BlackBerry Venice ma pojawić się na sklepowych półkach w USA już listopadzie. Według niepotwierdzonych informacji smartfon zostanie wyposażony w 5,4-calowy ekran Quad HD, sześciordzeniowy procesor Snapdragon 808, a także 3 GB RAM. Powinniśmy spodziewać się wysokiej jakości wykonania i użycia dobrych materiałów. Niestety, cena raczej do niskich nie będzie należała.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)