r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

KORR HD 128 - debiutant na rynku DVBT

Strona główna Lab Odtwarzacze multimedialneSPRZĘT

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej transmitowane w Telewizji Polskiej i to w rozdzielczości HD stały się motywatorem do wymiany telewizorów, anten i dekoderów. W tym czasie można było zaobserwować spory wysyp urządzeń kompatybilnych z sygnałem DVB-T. Obecnie temat troszkę przycichł, ale nadejdzie nieuniknione, czyli rok 2013, kiedy to sygnał analogowy zostanie na dobre odłączony i trzeba będzie działać. Na szczęście proces cyfryzacji widziany z fotela w pokoju nie jest jakoś strasznie skomplikowany, ani kosztowny. Oczywiście każdy ma inne warunki i jeden zdecyduje się zakup nowej 55-calowej plazmy, a drugi pozostanie przy swoim wysłużonym Rubinie. Wówczas najlepszym mi znanym rozwiązaniem będzie kupno dekodera, który w połączeniu chociażby ze zwykłą anteną stworzy multimedialną przystawkę. Jednym z takich urządzeń jest testowany KORR HD 128.

Małe czarne urządzenie z kilkoma gniazdami – niby nic, a jednak tak wiele. Po podłączeniu anteny i odbiornika wystarczy uruchomić skanowanie częstotliwości, żeby chwilę później móc oglądać darmowe kanały dostępne w trzech multipleksach. Darmowe tylko z nazwy, bo w rzeczywistości naziemna telewizja jest objęta abonamentem RTV (pamiętaj obywatelu, jeśli zarejestrowałeś kiedykolwiek odbiornik to nie płacz i płać, bo to Ciebie w pierwszej kolejności dopadną urzędnicy). Tuner skanuje z pełnym zakresie oraz ze wskazaniem kanałów darmowych. Przy pierwszej opcji zabudowana antena Miton Galaxy 163C w odległości ok 30km na wschód od Wrocławia, znalazła 62 kanały telewizyjne i 15 kanałów radiowych. Po szybkiej analizie okazało się, że większość z pozycji na liście jest pozbawiona nazwy i przy próbie uruchomienia zostaje zwrócona informację o braku sygnału. Cofnięcie się do ustawień podstawowych i wybór opcji „tylko darmowe” zmniejszyło listę do 41, ale nie wykluczyło kanałów niezidentyfikowanych, które najprościej mówiąc nie grały.

Jeśli ktoś miał wcześniej do czynienia z tunerami działającymi w oparciu o układ MSTAR 7818, to będzie doskonale wiedział co dalej robić z wyszukiwanymi kanałami. Opcji jest kilka, można pozostać przy domyślnej mieszance zakresowej lub poukładać kanały według własnych potrzeb. Można również dodawać ulubione programy do istniejących grup tematycznych lub po prostu wykluczyć pojawianie się niechcianych pozycji na jakiejkolwiek liście. Sposób, nazwijmy to konfiguracji tunera jest bardzo intuicyjny i nie powinien dla nikogo stanowić większego problemu. Podobnie jest z pozostałymi funkcjonalnościami urządzenia. Po wpięciu do portu USB pamięci przenośnej w postaci klucza lub dysku oprócz oglądania telewizji możemy ją pauzować i nagrywać. Pliki zapisywane są w formacie MTS i można je przenosić i oglądać na komputerze. W drugą stronę jest jeszcze lepiej. Możemy przerzucić na przenośną pamięć swoje zdjęcia, muzykę lub filmy i z uwzględnieniem sporej ilości formatów być pewnym, że zobaczymy je na ekranie telewizora. Listę kontenerów można znaleźć w podlinkowanej specyfikacji.

r   e   k   l   a   m   a

KORR HD 128 pomijając niezrozumiałe dla mnie wyszukanie niezidentyfikowanych kanałów, przez cały okres testowania działał poprawnie. Czas uruchomienia urządzenia pokrywał się ze startem telewizora, który potrzebował ok 10 sekund na wyświetlenie obrazu. Przełączanie kanałów mogłoby działać nieco szybciej – licząc z dźwiękiem ok 3 sekundy. Jednak prędzej czy później nawykiem staje się uruchamianie listy, a nie skakanie kanał po kanale. Lista w połączeniu z EPG, czyli elektronicznym przewodnikiem po programach jest jednym z ciekawszych udogodnień cyfrowego standardu. Przeglądając program na kolejne kilka dni, można od razy wybrać pozycje, które mają się nagrać. Operacja nie jest skomplikowana i ogranicza się do operowania kierunkami i czterema kolorowymi guzikami. Warto dodać, że można oglądać jeden kanał podczas gdy inny jest rejestrowany na pamięci przenośnej. Jak już mowa o zewnętrznych nośnikach, to zabrakło mi skrótu szybkiego przejścia do danych po zajęciu portu USB. Do uruchomienia filmu lub zdjęć dzieli nas kilka kroków po menu. Film zanim zostanie uruchomiony potrzebuje kilka sekund na inicjalizację. Podczas oglądania nie stwierdziłem żadnych problemów ze stabilnością urządzenia. Od początku do końca seansu cieszyłem się płynnym obrazem. Również w wyższej rozdzielczości testując popularne formaty nie zauważyłem żadnych problemów.

KORR póki co posiada w swojej ofercie tylko testowany przez nas model. W sieci pojawiły się głosy o podobieństwie produktu do popularnych modeli WIVA i nic w tym dziwnego ponieważ obie marki mają jednego właściciela. Zresztą temat podobieństwa według mnie idzie nieco dalej. W zakresie cenowym 90-120zł, produkty często bazują na tych samych układach, a różni je głównie obudowa i dołączone akcesoria. Jakość wykonania i wygląd zewnętrzny każdy powinien ocenić samodzielnie. W przypadku tego modelu zasilanie jest zewnętrzne, a przez to obudowa jest lżejsza i mniejsza. W tym konkretnym przypadku ma to wpływ na stabilność pozycji przy wpiętych sztywnych kablach. W zestawie znajduje się bardzo cienki pilot, pasujący raczej do delikatnych dłoni. Wciśnięcie guzika kończy się odczuwalnym wygięciem i średnio przyjemnych odgłosem trzeszczącego plastiku. Świetnym rozwiązaniem są słyszalne kliknięcia (jak w myszce), dzięki którym wiemy, że guzik został wciśnięty. Celność pilota jest na dobrym poziomie, sygnał dociera nawet jak nie skierujemy pilota dokładnie w urządzenie. Podsumowując – debiut dobry i warty rozważenie w tym zakresie cenowym.

UWAGA!

18.12.2012

Wczoraj Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikować na swojej stronie wynik kontroli 27 urządzeń przeznaczonych do odbioru telewizji naziemnej i niestety część z nich otrzymała negatywne noty. Wśród nich jest recenzowany KORR HD 128, który nie spełnia wymagań w zakresie napięcia zaburzeń przewodzonych na zaciskach sieciowych zgodnie z Normą PN-EN 55013:2004+A1:2005+A2:2008 p. 4.2 tab. 1. Z zamieszczonego tam tekstu wynika również, że sprzedawca ma obowiązek poinformować nabywcę o fakcie niespełnienia przez urządzenie wymagań technicznych i eksploatacyjnych potrzebnych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Weryfikacja przestrzegania przepisów podlega kompetencjom kontrolnym Inspekcji Handlowej.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
wojtekadams   18 #1 03.09.2012 13:27

oo widze sticka z HotZlotu :)
w tych tanich tunerach DVB-T przeraża mnie wygląd menu jest straszne ubogie i spartańskie

mWilQ   5 #2 03.09.2012 13:36

@wojtekadams: fakt, jest ubogie, ale ten minimalizm wpływa na prostotę obsługi, a trzeba pamiętać, że to jest tuner dedykowany dla szerokiej grupy odbiorców. Cena też nie zawsze ma na to wpływ, bo widziałem w dużo droższych odtwarzaczach jeszcze bardziej "spartańskie" warunki.

wojtekadams   18 #3 03.09.2012 13:48

@mWilQ
Zauważyłem, że w produktach dostępnych w marketach - niezależnie czy jest to produkt wysokiej klasy, czy jakiś lowendowy to wygląd interfejsu jest słaby. Dopiero w produktach robionych pod jakiegoś operatora sytuacja się zmienia, ale jeszcze nie na naszym rynku. Tunery Cyfrowego Polsatu, czy Cyfry to prawdziwa porażka.

wojtekadams   18 #4 03.09.2012 13:51

BTW.
na 5 zdjęciu zrzut ekranu z "Mam talent nowa edycja" :) gościu dość szybko układał kostkę Rubika :)

mWilQ   5 #5 03.09.2012 14:39

@wojtekadams: to ja zauważyłem tylko podobieństwo przy zastosowaniu tych samych/podobnych układów. Zmienione kolory, czasem widok menu głównego i to wszystko.

Gość z Mam talent wymiatał. Brakowało tylko w tle projekcji fruwających cyferek. Dla mnie numer jeden nowej edycji, a już na pewno pierwszego odcinka :)

wojtekadams   18 #6 03.09.2012 14:49

@mWilQ
o podobieństwo mi nie chodzi tylko o wygląd UI, tanich urządzeń.

Tak numer jeden, tylko co pokaże w kolejnym odcinku ? będzie układał dwie na raz ;)

mWilQ   5 #7 03.09.2012 15:02

Zgodzę się, nie trafiłem jeszcze na UI, które zachwyciłoby mnie wyglądem. Z drugiej strony jako użytkownikowi zależy mi bardziej na szybkości i stabilności działania.

wojtekadams   18 #8 03.09.2012 15:20

@mWilQ
Pudełka n-ki mają niezły wygląd lub boxy nds'a z snowflake. Zgadzam się szybkość i stabilność przede wszystkim, ale oko też musi się cieszyć

wacek   16 #9 03.09.2012 18:06

1. Wszystkie tunery na MSTAR 7818 mają takie samo menu
2. To że tuner wyszukiwał puste kanały to żadna ujma ani błąd konstrukcyjny - wyszukiwał on po prostu cyfrową telewizję naziemną polsat-u i nawet tuner za 1000zł będzie tak robił

wojtekadams   18 #10 03.09.2012 18:34

@wacek
1. a co ma chpiset do wygladu UI ?
2. Jeśli to były kanały z Muxa Polsatu to powinien być komunikat o braku autoryzacji, a nie sygnału.

mWilQ   5 #11 03.09.2012 20:42

@wacek:
1. To nie prawda, taka Ariva T65 ma inne.
2. To też nie prawda, ponownie Ariva, takich kanałów nie wyszukiwała, a za to znalazła sporo więcej od sąsiadów z południa (dodam, że sprawdzane w tej samej lokalizacji, przy tej samej antenie i takim samych umocowaniu i kierunku odbioru).

Autor edytował komentarz.
  #12 18.09.2012 09:48

Skrót do multimediów to czerwony przycisk.

To że wykrył kanały bez nazwy i pisało brak sygnału świadczy o zbyt słabej antenie. Tuner coś wykrył, ale sygnał był za słaby do identyfikacji. Jeśli Korr to wykrył, a Ferdek nie to znaczy że czułość głowicy w Korrze jest lepsza niż w Ferdku.

Wygląd softu w Ferdku jest też taki sam, jest tylko inna skórka, trochę bardziej zmodyfikowana. Jednak większość okien po za innym kolor ma te same kształty.

Soft w Korrze i Wiwach jest taki sam. Wystarczy porównać wersje w Korrze i HD90. Również piloty zamiennie działają.
Korr to nowy tuner i ma najnowszy soft, więc bardzo dużo już w nim jest poprawione, w porównaniu do pierwszych wersji jakie wydał producent chipsetu.

mWilQ   5 #13 21.09.2012 13:19

@gutek.xt.pl:
"Skrót do multimediów to czerwony przycisk."

Zawsze jak mam nowe urządzenie to sprawdzam pilota wciskając wszystkie przyciski jeden po drugim. Menu mi się nie pojawiło - dlaczego? Nie wiem.

"To że wykrył kanały bez nazwy i pisało brak sygnału świadczy o zbyt słabej antenie. Tuner coś wykrył, ale sygnał był za słaby do identyfikacji. Jeśli Korr to wykrył, a Ferdek nie to znaczy że czułość głowicy w Korrze jest lepsza niż w Ferdku."

To jak wytłumaczyć, że Ferdek na tej samej antenie wykrył kanały czeskie, a Korr już ich nie odebrał, a przynajmniej nie w takiej ilości, ale za to wykrył niezidentyfikowane i nie mógł ich wyświetlić? Podłączając dwa urządzenia w identycznych warunkach nie doszukiwałbym się problemu z anteną.

"Wygląd softu w Ferdku jest też taki sam, jest tylko inna skórka, trochę bardziej zmodyfikowana. Jednak większość okien po za innym kolor ma te same kształty."

Jak skórka jest inna to i wygląd jest inny, a nie widziałem opcji zmiany skórki.

"Soft w Korrze i Wiwach jest taki sam. Wystarczy porównać wersje w Korrze i HD90. Również piloty zamiennie działają.
Korr to nowy tuner i ma najnowszy soft, więc bardzo dużo już w nim jest poprawione, w porównaniu do pierwszych wersji jakie wydał producent chipsetu."

Tutaj się zgodzę, że w przypadku dekoderów sporo zmian idzie na plus. Jednak cały czas mam na uwadze, że zmiany nie zawsze przynoszą wyłącznie korzyści. Często w różnych softach dla szerokiej grupy urządzeń producent nanosząc poprawki, zepsuł coś innego, co wcześniej działało prawidłowo.

Autor edytował komentarz.
Kpc21   9 #14 21.10.2012 17:50

"KORR HD 128 - debiutant na rynku DVBT"
Co to za debiutant, skoro jego tunery były już na rynku gdy wchodziły pierwsze oficjalne emisje DVB-T (najpierw Wiwa HD-100, potem Wiwa HD-90)?

Dla niewtajemniczonych, Korr=Wiwa=Belwood.

MaRa   7 #15 23.10.2012 10:06

Istnieją dekodery MPEG-4 w postaci karty do złącza Common, gdyby ktoś miał starszy telewizor LCD obsługujący jedynie MPEG-2. Wtedy nie będzie pudełek, kabli, pilotów, zasilaczy.
W postaci pudełka to raczej do analogowych telewizorów kineskopowych.

  #16 03.11.2012 14:14

Czy odtwarzacz Korr HD 128 PODLANCZA SIĘ DO SIECI I JEST WYPOSAŻONY PRZY ZAKUPIE W TAKI KABEL PROSZĘ O ODPOWIEDZ .GDYŻ ZAKUPIONY PRZEZ ZE MNIE WCZORAJ ODTWARZACZ TAKIEGO KABLA NIE POSIADA

  #17 05.11.2012 08:03

Ja kupiłem go tylko po to by móc za pomocą usb filmy oglądać bo mój Pansonic ma wejście na kartę a do odbioru filmów trzeba przerabiać na jakiś dziwny kodek a tutaj wkładam pendrive i mam bez żadnych dodatkowych zabiegów. Kosztował mnie 109 zł, jak go wiozłem do ręki to mieszane uczucia co do wykonania miałem a po za tym co tu narzekać, działa w nim wszystko i telewizja cyfrowa i multimedia jakość odbioru jest dobra. Jak komuś nie pasuje to niech nie patrzy na te tańsze produkty a kupi sobie coś z wyższej półki. Moim zdaniem cena jest dobra, spełnia swoje zadanie, odbiór telewizji cyfrowej jest a do tego ma wisienkę na torcie w funkcjach, odbioru zdjęć, muzyki oraz filmów przez USB.

  #18 05.11.2012 08:27

heniek1 Niestety ten sprzęt jest sprzedawany bez przewodu do podłączenia. W zestawie masz tylko pilot oraz dwie baterie do niego.

  #19 08.11.2012 20:17

Ciągle wyszukuje mi zakodowane programy nawet 1,2,polsat,tvn dosłowie wszyski sa zakodowane. o co tu chodzi?prosze o pomoc.

  #20 10.11.2012 14:00

mam ten sam problem co kamil28 mimo jakosci sygnalu 100% i sila 60% wyswietlany jest komunikat program zakodowany przy malej antenie pokojowej bez wzmacniacza sprawdzalem go na antenie zbiorczej i dziala (jakos 100 sila 40%)....teraz nie wiem czy cos z tv czy ta antena daje jakies mylne komunikaty

  #21 12.11.2012 17:41

SCREEN info Częstotliwość 818MHz to MUX-1 z RTCN Ślęża

  #22 12.11.2012 18:09

Używam ten dekoder od miesiąca,nie wykryłem w nim żadnych wad,jedynie antena typu DIPOL musi być ustawiona wprost nadajnika.Co do PVR pamięć USB musi mieć prędkość zapisu powyżej 9 MB/s.

  #23 17.11.2012 18:37

Kupiłem BlazeVideo HDTV Plaer na usb do laptopa i nie chce się uruchomoć instalator z płytki.

  #24 19.11.2012 19:17

jak go podłączyć żeby działał dekoder KORR HD128

Kpc21   9 #25 30.11.2012 21:38

Jeśli odbieracie "program zakodowany", to nie jest to darmowa DVB-T, tylko płatny multipleks Polsatu. Który czasem łatwiej jest odebrać niż multipleksy państwowe.

Jeśli nie odbieracie niczego co byłoby niekodowane, to jest to wina anteny.

  #26 02.12.2012 16:43

mam pytanie czy ten dekoder działa też na antenie satelitarnej czy koniecznie musi być podłączona antena wewnętrzna

  #27 03.12.2012 13:36

kupiłam to urządzenie do oglądania filmów z pendriva i nie odtwarza napisów od połowy filmu; żadnych srt, txt, mpl, nie wiem jaka jest przyczyna, mam zamiar oddać to urzadzenie

  #28 03.12.2012 20:08

Kto mi może pomóc jak mam podłączyć ten dekoder meczę sie juz cały dzień!!! Otóż: Zakupiłam dekoder KORR-HD128 podłączyłam do niego antenę pokojowa, podłączyłam do tv i do dekodera kabel euro, świeci się na zielono, włączyłam telewizor marki FUNAI z obsługą dvb hdmi,itp, pojawiło się na ekranie SCART i brak sygnału, za pomocą pilota do dekodera można tylko włączyć i wyłączyć tą puszkę nic więcej nie działa, żadna instalacja dekodera się nie pojawia nic. Na pilocie od tv moge szukac kanaly, ale i tak nic nie znajduje nie ma opcji AV tylko TV/RADIO,MODE DVB/ANA(juz szukałam na tym programów) Próbowałam na innym telewizorze starego typu i też nie działa nawet jak włączam AV. Czy ja mam coś jeszcze do tego zakupić jakieś kable czy coś? RATUNKUUU:(Proszę o wiadomość na e-mail albo bezpośrednio tutaj. asia8185@wp.pl

  #29 14.12.2012 16:47

wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją...a gdy wyświetla się wyszukiwanie kanałów to żadne się nie znajdują!co robić? pomóżcie:)

  #30 18.12.2012 07:52

nie kupywac go!! czarna lista uKE

http://www.telepolis.pl/news.php?id=27098

  #31 19.12.2012 11:25

"Korr HD 128 - urządzenie nie spełnia wymagań w zakresie napięcia zaburzeń przewodzonych na zaciskach sieciowych zgodnie z Normą PN-EN 55013:2004+A1:2005+A2:2008 p. 4.2 tab. 1."

  #32 28.12.2012 18:36

Ten dekoder jest dobry a jedynie producent powinni zmienić wadliwy zasilacz,bez iskrzenia na zaciskach też zauważyłem przy podłączaniu

  #33 08.03.2013 16:37

ostatnio bardzo dużo tych dekoderów idzie do serwisu a miałbyć taki dobry ;/ zawsze problem z softem

  #34 22.03.2013 15:31

czy turner dalej jest na czarnej liście?

  #35 23.04.2013 16:56

Korr to totalna bida. Wyrzuciłem dziada i idę po mantę albo fergusona. Nie kupujcie - to pomyłka.

  #36 22.07.2013 16:44

Witam jak mozna zresetowac korr hd -128 ? bo z tego co powiedzial facet w sklepie system sie zawiesza no i nie dziala mi ;x

  #37 06.08.2013 09:33

totalne zero , 50% hd128 wraca na reklamacje , nie polecam

  #38 10.04.2014 20:05

dłubiąc w nosie - przełączam kanały w menu

walgav   14 #39 20.06.2015 13:36

apropo uwagi. i tak żaden sprzedawca nic nie powie

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.