HBO GO: co oferuje usługa i jak z niej korzystać?

HBO GO: co oferuje usługa i jak z niej korzystać?

HBO GO: co oferuje usługa i jak z niej korzystać?
26.03.2018 12:51

Od dziś abonament HBO GO można kupić niezależnie, bez nawiązywania umowy z operatorem internetowym czy telewizyjnym. Rejestracja nowego profilu na hbogo.pl przebiega dość standardowo – podajemy imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. W kolejnym kroku musimy podać także numer karty płatniczej, chyba że mamy do wykorzystania voucher. Po założeniu konta możemy przez 30 dni korzystać z usługi. HBO GO, podobnie jak Netflix, pobierze z karty 1 zł na próbę i „odda” po kilku dniach. Kolejne miesiące będą kosztować 29,90, przy czym cała kwota trafia do HBO, bez pośrednictwa operatora.

Przeglądarka

Nawigacja i odnajdowanie filmów można przeprowadzić na kilka sposobów. Na górze strony po lewej znajdziemy podział na kategorie (filmy, seriale, dla dzieci) i podkategorie, zaś po prawej pole wyszukiwania, znajdujące zarówno polskie, jak i oryginalne tytuły produkcji.

Obraz

Trzecim sposobem jest przewijanie strony w dół – w ten sposób możemy zobaczyć najpopularniejsze produkcje z różnych kategorii, w tym polskie i europejskie, wraz z miniaturą okładki. Warto zwrócić uwagę na dział „Wkrótce”, w którym znajdziemy listę nadchodzących filmów i nowych odcinków seriali.

Po znalezieniu tytułu można przystąpić do oglądania. Przeglądarkowa wersja HBO GO prezentuje odcinki seriali podzielone na serie, w opisie znajduje się rok produkcji, krótkie podsumowanie oraz oceny z IMDB i od użytkowników usługi. Poniżej znajdziemy tez kilka podobnych tematycznie produkcji.

Obraz

Seriale, które śledzimy i ulubione filmy można dodawać do swojej listy, naciskając przycisk z plusem pod grafiką przewodnią. Po tym zabiegu będą znajdować się na stronie głównej, od razu po zalogowaniu. Znajdą się tam także odcinki, których oglądanie zostało przerwane.

Obraz

Rozwijając opis konkretnego odcinka dowiemy się także, w jakich językach możemy oglądać film i jakie napisy mamy do dyspozycji. Ścieżkę dźwiękową i napisy można zmienić w trakcie odtwarzania, także wybierając rozmiar napisów.

Obraz

Lubiący oglądać filmy z napisami powinni zajrzeć także do ustawień. Można tam na stałe wybrać domyślny język ścieżki dźwiękowej i napisów dla wszystkich oglądanych produkcji.

Obraz

Ustawienia dają także dostęp do kontroli rodzicielskiej, gdzie ustawiamy PIN i wiek, do którego chcemy ograniczyć dostępne treści. Zarządzania subskrypcją jest istotne, jeśli chcecie jedynie przetestować HBO GO i zrezygnować po miesiącu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna HBO GO jest dostępna dla Androida (może nie działać na urządzeniach z rootem), iOS-a, Windows Mobile, Smart TV i przystawek telewizyjnych. Po założeniu konta można na nie zalogować się w aplikacji i od razu na ekranie głównym zobaczyć listę filmów i seriali dodanych do naszej kolekcji.

Można też od razu kontynuować oglądanie przerwanego filmu lub odcinka serialu. Lista przerwanych materiałów jest niezależna od urządzenia i można dowolnie przenosić się między zarejestrowanymi komputerami, konsolami, telewizorami czy smartfonami. Trzeba jedynie pamiętać o limicie urządzeń – do jednego konta można przypisać 5.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji mamy do dyspozycji te same kategorie materiałów, co w przeglądarce i działającą identycznie wyszukiwarkę. Kategorie zostały rozmieszczone na ekranach, które można przesuwać w bok.

Z lewej strony ekranu można wysunąć menu, w którym są te same ustawienia, co w wersji przeglądarkowej. Jeśli planujecie zerwać abonament albo założyć blokadę rodzicielską, można to zrobić także z aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji HBO GO można oglądać także telewizję na żywo. W sekcji „Live” znajdują się odnośniki do trzech kanałów HBO, do których dostęp mamy bez kupowania kablówki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W ustawieniach telewizji także możemy zmienić język ścieżki dźwiękowej.

Na koniec podajemy garść informacji ogólnych o usłudze. Materiały dostępne w HBO GO są kodowane w jakości od 720p do 1080p z możliwością automatycznego dopasowania jakości filmu do połączenia internetowego. Zalecane jest łącze o prędkości pobierania nie mniejszej niż 5 Mb/s, 40 minut oglądania będzie wymagało przesłania 600-800 MB danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)