0 A.D. Alpha 18: nowa wersja najlepszej wolnej i darmowej strategii już dostępna

0 A.D. Alpha 18: nowa wersja najlepszej wolnej i darmowej strategii już dostępna

0 A.D. Alpha 18: nowa wersja najlepszej wolnej i darmowej strategii już dostępna
16.03.2015 20:11

O tym, że open-source'owe gry to nie tylko niskobudżetowe niezależne produkcje, które nijak nie mogą konkurować z komercyjnymi hitami, wiadomo nie od dziś. Świetnie potwierdza to nowa wersja alpha popularnej strategii czasu rzeczywistego 0 A.D.

0 A.D. to skupiony na sile militarnej i ekonomicznej RTS, dający możliwość rozegrania pojedynczych meczy (a w przyszłości także kampanii) między innymi takimi cywilizacjami jak Rzymianie, Persowie, Ateńczycy, Spartanie czy indyjska dynastia Maurjów. Każda cywilizacja ma oczywiście charakterystyczne dla siebie budynki i jednostki z czasów od 500 r. p.n.e. do 1 r. n.e. Od premiery w 2009 roku przypominająca nieco kultowe Age of Empires gra, zyskała wielu zwolenników i cieszy się pozytywną opinią społeczności oraz tytułem Projektu Miesiąca na SourceForge, czy też Open Source Game of the Year for 2013 w serwisie LinuxQuestions.org.

0 A D Alpha 18 Trailer

Wildfire Games, twórcy gry, udostępnili ją na Windowsa, Linuksa i OS X. Do jego stworzenia posłużył autorski silnik Pyrogenesis napisany w C++, uzupełniony silnikiem JavaScriptu SpiderMonkey od Mozilli oraz wieloma otwartymi bibliotekami. Gra wciąż jest we wczesnym stadium rozwoju (brakuje na przykład możliwości rozgrywania kampanii), jednak nowości w Alpha 18 jest sporo.

Do rozgrywki dodano na przykład ciekawy tryb Nomad Game Mode. W przeciwieństwie do powszechnie przyjętej konwencji, w tym trybie gracz nie zastaje po rozpoczęciu rozgrywki gotowej stolicy, a jedynie kilka podstawowych jednostek. Stoi zatem przed nim wyzwanie uczynienia militarnej i ekonomicznej potęgi z koczowniczego ludu. Dodano także drzewo technologii z podglądem wymaganych jednostek i surowców, dzięki czemu gracze będą mogli świadomie sterować kierunkiem rozwoju badań.

Sporo nowości przygotowano także od strony technicznej. Silnik Javascript SpiderMonkey został zaktualizowany do wersji 31, co ma znacznie poprawić wydajność i zmniejszyć apetyt gry na RAM. Ponadto udoskonalono algorytmy odpowiedzialne za obliczanie widoczności terenu. Przy okazji zrezygnowania ze starszych wersji kompilatorów poprawiono także wiele błędów. 0 A.D. Alpha w wersji na Windowsa można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)