10% ruchu w sieci generują urządzenia mobilne

10% ruchu w sieci generują urządzenia mobilne

11.05.2012 11:12

Od kilku lat ruch na stronach internetowych generowany przez urządzenia mobilne rośnie w tempie geometrycznym. Na początku 2012 roku urządzenia mobilne generowały 8,5% ruchu, a od 7 kwietnia StatCounter notuje przekroczenie przez nie symbolicznej granicy 10% co kilka dni.

Należy tu przypomnieć, że StatCounter definiuje urządzenie mobilne jako kieszonkowe urządzenie elektroniczne, zazwyczaj mające ekran dotykowy lub miniaturową klawiaturę, więc statystyki nie obejmują tabletów. Oznacza to, że udział procentowy urządzeń przenośnych w ogolnym znaczeniu tego pojęcia jest jeszcze odrobinę wyższy dzięki iPadowi i jego konkurentom.

Fakt, że obecnie około 10% ruchu w sieci generują urządzenia mobilne nie powinien dziwić. Już w lutym StatCounter informował, że udział smartfonów w puli urządzeń łączących się z Internetem podwaja się z każdym rokiem od roku 2009.

Jak to zjawisko wygląda na świecie, przybliżył serwis Pingdom. Według zebranych tam danych w krajach rozwijających się telefony i smartfony są tak samo często wykorzystywane do łączenia się z Internetem, jak komputery. W Indiach na przykład urządzenia mobilne generują 48% ruchu, zaś rekordzistami są Zimbabwe i Nigeria — około 58%. W Europie małe urządzenia są odpowiedzialne za generowanie „zaledwie” 5,13% ruchu, w Stanach Zjednoczonych 8,61%.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)