10AppsManager pomoże usunąć aplikacje wbudowane w Windows 10

10AppsManager pomoże usunąć aplikacje wbudowane w Windows 10
Redakcja

14.09.2015 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W przeciwieństwie do starszych systemów, Windows 10 zadebiutował ze sporą liczbą preinstalowanych aplikacji. Większość z nich jest automatycznie aktualizowana przez wbudowany w system sklep, niektóre mogą być nam jednak nieprzydatne. Za sprawą niewielkiego narzędzia 10AppsManager możemy się ich pozbyć, a w razie potrzeby także przywrócić.

Tematykę preinstalowanych aplikacji poruszaliśmy już w naszym specjalnym poradniku dotyczącym odchudzania systemu Windows 10. Operacja ta standardowo wymaga od użytkownika skorzystania z interpretatora PowerShell, czym niektóre osoby może do siebie skutecznie zniechęcać. Użytkownicy forum The Windows Club po raz kolejny zdecydowali się na stworzenie własnego narzędzia, które umożliwia wykonanie tej samej operacji w prostej i przystępnej formie. Właśnie tak powstała kolejna przydatna aplikacja ich autorstwa, 10AppsManager.

Obraz

Wspomniany program jest niezwykle prosty w obsłudze. Po pobraniu i rozpakowaniu wystarczy go uruchomić, a następnie wskazać ikonę aplikacji do usunięcia. Choć całość jest dostępna w języku angielskim, nie powinna sprawiać nikomu najmniejszej trudności. Dzięki niemu możemy pozbyć się z Windows 10 nawet tych aplikacji, które są wbudowane w system operacyjny, nie dają się usunąć z poziomu Menu Start (menu kontekstowe to standardowy sposób na usuwanie tego typu programów) i ich usuwanie wymaga używania rozbudowanego terminala – tutaj jednak nie musimy wpisywać żadnych komend. 10AppsManager pozwala na usunięcie m.in. aplikacji do obsługi alarmów, kalkulatora, klienta pocztowego, map, kontaktów, aktualności, pogody, a nawet całego sklepu wbudowanego w system. Oczywiście usuwanie tego ostatniego elementu to ostateczność.

Przed skorzystaniem z aplikacji, którą znajdziecie już w naszej bazie, zalecamy wykonanie kopii zapasowej lub utworzenie punktu przywracania: autorzy podają sposób na ponowną instalację wszystkich aplikacji, zaznaczają jednak, że w niektórych przypadkach przywrócenie niektórych z nich może nie być możliwe. W razie potrzeby powrotu do ustawień standardowych możecie utworzyć nowe konto w systemie lub skorzystać ze wspomnianego już poradnika – przedstawialiśmy w nim sposób na przywracanie usuniętych aplikacji z Windows 10.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)