144 telefony z Windows Phone jako jeden ekran

144 telefony z Windows Phone jako jeden ekran

13.03.2012 09:47, aktualizacja: 13.03.2012 13:09

Na konferencji TechDays w Helsinkach firma Symgio zaprezentowała duży, złożony ze 144 smartfonów z Windows Phone ekran i tym samym ustanowił nowy rekord świata w tej dziedzinie. Ostatni ekran tego typu, który trafił do Księgi Rekordów Guinessa, miał 72 urządzenia.

Ekran złożony z 144 telefonów odbiera film odtwarzany na innym urządzeniu. Materiał jest wysyłany do wszystkich kafelków ekranu po Wi-Fi za pośrednictwem trzech routerów zamontowanych za ekranem. Routery dzielą otrzymany obraz na fragmenty i wysyłają do odpowiednio położonych smartfonów tak, jakby były to fragmenty ekranu. W efekcie obraz z „głównego” urządzenia jest wyświetlany na skonstruowanym przez Symbio dużym ekranie. Firma Symbio znana jest również z innych rozwiązań webowych, wbudowanych i dla urządzeń mobilnych. Klientami Symbio są takie firmy, jak IBM, Microsoft, Google, Lenovo, Siemens, AOL czy Electronic Arts.

Poprzedni oficjalny rekord — ekran złożony z 72 smartfonów z Androidem, powstał dzięki aplikacji Blinkendroid. Aplikacja pozwoliła na pokazanie animowanej mozaiki na 72 urządzeniach na zeszłorocznym Mobile World Congress. W międzyczasie, również z użyciem Blinkendroid, rekord postanowił pobić jeden z działów firmy Vodafone, gdzie wyświetlono mozaikę na 112 urządzeniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)