18 miesięcy dla administratora Elite Torrents

Strona główna Aktualności

O autorze

Amerykański sąd federalny skazał 26-letniego Daniel Dove, administratora serwisu torrentowego Elite Torrents, na 18 miesięcy pozbawienia wolności, oraz grzywnę 20 tys. USD. Według informacji podanych przez amerykański Departament Sprawiedliwości kara przedłużona została o kolejne 3 lata ograniczenia wolności.

Amerykański Departament Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa zainteresował się działalnością wspomnianego serwisu torrentowego już w maju 2005 roku. Wtedy to wydanych zostało dziesięć nakazów przeszukania osób, które podejrzane były o współtworzenie Elite Torrents. W związku z tymi działaniami z obiegu wyłączony został główny serwer tego trackera. W roku 2006 zarzuty usłyszeli Grant Stanley i Scott McCausland, którzy wraz z Dovem współtworzyli nielegalny serwis. Obaj skazani zostali przez sąd na 5 miesięcy pozbawienia wolności. Okres ten później został przedłużony.

Serwis Elite Torrents rozpowszechniał nielegalne filmy, muzykę i oprogramowanie. W okresie swojej świetności zrzeszał około 125 tys. użytkowników. Na przykładzie filmów szacuje się, iż rocznie udostępniano na jego łamach około 700 materiałów wideo, które pobierano ponad milion razy.

© dobreprogramy

Komentarze