19. BookRage: Nowa fantastyka naukowa i odrobina klasyki za „co łaska”

19. BookRage: Nowa fantastyka naukowa i odrobina klasyki za „co łaska”

19. BookRage: Nowa fantastyka naukowa i odrobina klasyki za „co łaska”
05.05.2015 13:24, aktualizacja: 05.05.2015 16:20

Po wiosennej przerwie mamy nowy, świeżutki pakiet BookRage, a w nim to, co tygryski lubią najbardziej – fantastyka naukowa w najnowszym wydaniu oraz odrobina klasyki na deser.

W podstawowym pakiecie, który można kupić za dowolną cenę, znajdują się cztery powieści:

  • „Podróż do wnętrza Ziemi” Juliusza Verne’a – Klasyczna powieść prekursora fantastyki naukowej w anonimowym polskim tłumaczeniu z 1923 roku.
  • „Arsenał” Marka Oramusa – jego druga książka, wymykając się próbom jednoznacznej interpretacji, przeplata partie realistyczne z halucynacjami bohatera, sugerując niekiedy, iż cała akcja rozgrywa się poza sferą realności, w scenerii światów wykreowanych przez Arsenał – międzygwiezdną sondę obdarzoną inteligencją. Uwięzieni wewnątrz owych światów bohaterowie usiłują przeniknąć prawidła gry i rozpaczliwie walczą o własną suwerenność.
  • „Struktura” Michała Protasiuka – Niedaleka przyszłość. Świat białych kołnierzyków i brudnych pieniędzy, interesów na najwyższym szczeblu, mrocznych tajemnic i teorii spiskowych. Wkrótce bohater położy na szali wszystko w co wierzy, by poznać tajemnicę Struktury. Czym ona jest? Artefaktem pozostawionym przez Obcych? Programem komputerowym, który uzyskał świadomość? Legendą miejską?
  • „Uśpione archiwum” Wawrzyńca Podrzuckiego – Pierwsza część przygodowej trylogii fantastyczno-naukowej „Yggdrasil”, dziejącej się w świecie, w którym Ziemia zniknęła w cieniu Drzewa, gigantycznej, żywej struktury, którą teraz zamieszkują ludzie.

W pakiecie rozszerzonym, można znaleźć dwie kolejne części trylogii Podrzuckiego. Książka „Kosmiczne ziarna” dostępna jest po przekroczeniu aktualnej średniej pakietu. „Mosty wszechzieleni” można dostać po wpłaceniu kwoty przekraczającej 25 złotych.

Obraz

Płatności jak zwykle można dokonać za pośrednictwem PayPala lub Dotpay.pl, wpłaconą kwotę można przekazać organizatorom akcji, autorom bądź ich spadkobiercom, lub przekazać w ręce Fundacji Nowoczesna Polska, która walczy o wolność korzystania z dóbr kultury, którą gwarantuje nam art. 73 Konstytucji RP.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)