Androapka #5 – "e-food"

Czy kupując różne produkty spożywcze zwracacie uwagę na ich skład? Bardzo często czytamy listę składników z jakich stworzony został wyrób jaki zamierzamy zjeść. Czy wiemy czym jest wszystko co tam znajdziemy? Czasami nie. Z pomocą przychodzi nam aplikacja e-food.

Dzięki niej możemy poznać tajemnice kodów typu "E". Nie będzie dla nas już straszny kod typu E451 czy E100.

Androapka #4: Hashnote

Sposobów tworzenia notatek jest bez liku. Opisywałem już aplikacje Simplenote, która jest świetna.. ze względu na swoja prostotę. Lecz czy to jedyny sposób na tworzenie notatek na naszych smartfonach? Nie. Kolejnym ciekawym przykładem jest Hashnote.

Dzięki tej aplikacji możemy podejść do notatek w zgoła odmienny sposób. Otóż idea ich tworzenia oparta jest na znakach hashu (#), małpie (@) i tagach. W połączeniu powstał Hashtag.

Androapka #3: Zedge

Ciekawa tapeta witająca nas z samego rana czy przyjemny dla ucha dzwonek umilający wstawanie (czasem potrafi być przyjemne ;) ) to tylko niektóre małe urozmaicenia jakie stosujemy w naszych smartfonach czy tabletach. Ale czy tak łatwo jest znaleźć coś interesującego, a zarazem ładnego? Tak :) Z pomocą przychodzi nam właśnie aplikacja ZEDGE.

Co to takiego? Jest to bardzo duża baza dzwonków, dźwięków powiadomień czy tapet dla naszego urządzenia.

Androapka #2: Flib

Zazwyczaj nie korzystamy z tego typu aplikacji, jednak zdarzają się czasem takie chwile, gdzie będzie ona dla nas ukojeniem. Dlaczego? Otóż Flib – bo o nim mowa to bardzo ciekawy przelicznik jednostek. Dzięki tej aplikacji bez problemu zamienimy w mgnieniu oka liczbę w znanej nam postaci do liczby binarnej, czy heksadecymalnej przeliczymy szybko pole powierzchni czy sprawdzimy odpowiednią długość w potrzebnej aktualnie skali.

Andoapka: Moja@gazetka

Chyba większość z nas lubi tanie zakupy? Prawda? Często przeczesujemy internet w poszukiwaniu ciekawej oferty, a być może coś nas zaciekawi. Wszelkiej maści sklepy również prześcigają się w zaoferowaniu nam świetnych cen na produkty dostępne w swojej ofercie. Czy zatem można jakoś ułatwić to "szukanie"? Można... Moja@gazetka robi to w łatwy sposób.

Prosta andronotka

Czy tworzenie i zapisywanie notatek musi być trudne? Czy do zapisanie krótkiej, czasem natychmiastowej czasami myśli potrzebujemy wielu rzeczy? Nie. Przecież często zapisujemy gdzieś na kartce na biurku fragmenty rozmów, liczby czy inne dane?. Czym się wtedy zazwyczaj posługujemy? Wystarczy Nam przecież kawałek kartki i coś do pisania – ołówek, długopis – cokolwiek.

Być może nie raz zdarzyło się Wam szukać jakiegoś zapisku, który powstał szybko, bez zbędnego szukania miejsca na skrawku papieru znalezionego na biurku.

Kopia zapasowa bez specjalistycznych narzędzi? Czy to możliwe?

O kopii zapasowej czy kopii bezpieczeństwa przypominamy sobie najczęściej wtedy, gdy zauważamy, że jej nie zrobiliśmy. Niestety, czasem utrata danych zdarza się tak nagle. Swojego czasu (oj dawne czasy :P) sprawdzałem jak wypadają w przypadku tworzenia kopii zapasowej dedykowane do tego celu programy. Czy jednak musimy instalować dodatkowe oprogramowanie by stworzyć kopię zapasowa dostosowaną do naszych potrzeb?

Można stwierdzić, że... nie. Wystarczy tylko odrobina chęci i sprytny archiwizer p;lików PeaZip. Tak wystarczą tylko te dwa punkty.

Pograjmy mobilnie...

W dzisiejszym świecie gramy nie tylko na PC-tach, czy konsolach. Często w drodze do pracy, w autobusie czy w czasie wolnej chwili w parku rozrywkę zapewniają nam smartphony, czy tablety. Czy na tych urządzeniach można pograć w jakąś ciekawa darmową grę? Owszem, i to nie jedną. Oto trzy tytuły (by był czas na ich przetestowanie), które uruchamiam często, a może i nawet częściej, gdy mam ochotę na chwilę relaksu :)

7x7

Zacznę może od tytułu. Otóż 7x7 to rozmiar planszy na jakiej będziemy toczyć bój z kolorowymi... kwadratami. Tak, kwadratami.

Program TV – gazeta z programem bez.. gazety :)

Program TV, to aplikacja autorstwa Wirtualnej Polski, która przypadła mi szczególnie do gustu. Podobnie zresztą jak wersja webowa tej funkcjonalności. Często korzystałem z niej przeglądając czeluści internetu, by zajrzeć co będzie ciekawego danego dnia w telewizji. Tym niemniej ucieszyłem się widząc znany mi interfejs na Androidzie. Od razu przystąpiłem do instalacji niespełna 2MB aplikacji.

Po uruchomieniu zostają załadowane aktualnie odtwarzane programy naszych ulubionych stacji.

Any.DO - organizacja to prosta rzecz

Czym jest Any.Do? Aplikacja ta to bardzo ciekawy i w sumie rzec biorąc prosty aczkolwiek wspaniały "organizer"naszego dnia. Za jego pomocą możemy zaplanować nie tylko dzisiejszy dzień, lecz dodać także zadania do wykonania w przyszłości. Odbywa się to poprzez dodawanie zadań do wykonania.

Oczywiście do każdego zadania możemy dodać priorytet, przypomnienie oraz podzielić się nim z inną osobą. Istnieje także opcja synchronizacji zadań co znacznie ułatwia ich organizacje. Same zadania możemy sortować nie tylko poprzez "czas na ich wykonanie".