MacOSNarzędziaInne narzędzia1Password
1Password ikona

1Password8.9.4

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

1Password to menedżer haseł i elektroniczny portfel w jednej aplikacji. Jest to jeden z najpopularniejszych programów tego typu dostępnych na Maca.

Główną ideą aplikacji jest generowanie silnych, wieloznakowych haseł do portali internetowych i zapisywanie ich w specjalnym sejfie szyfrowanym algorytmem AES-256, którego w warunkach domowych nie można złamać. Wystarczy zapamiętać jedno hasło, za pomocą którego odblokujemy nasz sejf. Resztą haseł nie musimy obciążać naszej pamięci, ponieważ są one przechowywane bezpiecznie w programie.

W 1Password, oprócz danych logowania do stron internetowych, przechowywać możemy między innymi dane bankowe, bezpieczne notatki, klucze licencji na oprogramowanie, a także wszelkiego rodzaju dane personalne. Interfejs aplikacji jest bardzo intuicyjny i logicznie uporządkowany. Po lewej stronie głównego okna mamy dostęp do kategorii danych zapisanych w sejfie. Po wybraniu jednej z nich wyświetlą się posegregowane alfabetycznie pozycje. Dostępna jest także wyszukiwarka, która działa szybko i sprawnie. Wszystkie dane można wygodnie przeglądać lub kopiować do schowka w miarę potrzeby. Te, do których często zaglądamy, możemy oznaczyć jako ulubione.

Dodając nową pozycję mamy możliwość edycji i tworzenia nowych pól. Dostępna jest także opcja dodawania dowolnych plików jako załącznik. Do dyspozycji mamy również tagi, za pomocą których pogrupować można wybrane pozycje w sejfie. W momencie dodawania hasła możemy skorzystać z generatora. Z tego miejsca jest możliwość ustawienia jak długie ma być hasło, jaką liczbę symboli i liter ma zawierać oraz czy ma być wymawialne. 1Password posiada funkcję audytu bezpieczeństwa, dzięki czemu poinformuje nas, które hasła się powtarzają lub są już stare i zasugeruje zmianę.

Program oferuje synchronizację z chmurą Dropbox oraz iCloud. Aby wygodnie logować się do serwisów internetowych należy zainstalować rozszerzenie, które dostępne jest dla wszystkich popularnych przeglądarek internetowych.

1Password to kompleksowe rozwiązanie do przechowywania i zarządzania poufnymi danymi. Aplikacja dostępna jest dla systemów OS X, Windows, a także na platformy mobilne iOS oraz Android. Bezpłatnie można jej używać przez 30 dni w wersji próbnej (trial). Gdy ten czas upłynie, program będzie działać nadal, ale z możliwością dodania tylko 20 pozycji.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań214
Data aktualizacji7 wrz 2022
Rozmiar pliku3.04 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
1Password ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)