1stFone — telefon dla dziecka od lat 4 do 9

1stFone — telefon dla dziecka od lat 4 do 9

10.05.2013 17:55

W życiu każdego współczesnego rodzica przychodzi taki moment, kiedy staje on przed wyborem telefonu komórkowego dla swojej pociechy. W wielu sytuacjach dobrze móc w każdej chwili zadzwonić do dziecka lub dać mu możliwość błyskawicznego kontaktu z kimś z rodziny. Sporo telefonów dostępnych na rynku ma odpowiednie narzędzia i zabezpieczenia, ale nie nadają się dla najmłodszych — są dość trudne w obsłudze dla 4- czy 6-latka, łatwo je zgubić lub zepsuć, no i sporo (relatywnie) kosztują. Naprzeciw potrzebom najmłodszych użytkowników komórek i ich rodziców wyszła firma CyCell, wprowadzając na brytyjski rynek 1stFone — pierwszy telefon.

1stFone jest banalnie prosty i służy tylko do dzwonienia. Urządzenie, w przeciwieństwie do innych przyjaznych dzieciom telefonów, nie ma nawet wyświetlacza — jedynie przyciski pozwalające nawiązać połączenia z wybranymi przy zamawianiu urządzenia numerami (maksymalnie 12), odebrać połączenie i regulować głośność. Urządzenie jest lekkie (40 gramów), odporne na upadki i powinno przetrwać nawet zabawy na zewnątrz. Jego wymiary zostały tak dobrane, aby było wygodne dla niedużych dłoni dzieci w wieku od 4 do 9 lat, do których jest kierowany.

Obraz

Telefon można uatrakcyjnić, wybierając w kreatorze kolor i wzór, jaki zostanie na nim nadrukowany. Opcjonalnie można na nim umieścić także przycisk wykonujący połączenie alarmowe (w Wielkiej Brytanii 999) oraz własny numer telefonu. Sam telefon kosztuje 55 funtów i jest dostępny z abonamentem lub w wersji przedpłatowej, prawdopodobnie można (choć producent o tym otwarcie nie pisze) umieścić w nim również kartę microSIM innego operatora.

Projekt jest młody i na razie trudno powiedzieć, czy te telefony zdobędą przychylność rodziców i zainteresują dzieci, tym bardziej nie da się przewidzieć, czy wyjdą poza Wyspy. 1stFone działa na jednym ładowaniu baterii około 3 dni, ale firma CyCell zapewnia, że po włączeniu odpowiedniej opcji (suwak z tyłu telefonu) bateria utrzyma energię przez 12 miesięcy. Podobny projekt sprawdził się w rękach osób cierpiących na chorobę Parkinsona, firma oferuje także telefony z przyciskami opisanymi alfabetem Braille'a.

Jeśli zaś chodzi o inne telefony dla najmłodszych, wbrew pozorom jest ich sporo. W zeszłym roku na Bliskim Wschodzie zadebiutował Mobee, LG zaprojektował Migo (w Polsce znany jako Fonek A88), dostępny jest także aQooQoo z odbiornikiem GPS, z kolei u amerykańskich operatorów można kupić model Firefly, Teddyfone czy Kyocera Mamorino.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)