2.6 miliarda dolarów jako zachęta dla firm do tworzenia urządzeń z Windows Phone? Microsoft nie mówi nie

2.6 miliarda dolarów jako zachęta dla firm do tworzenia urządzeń z Windows Phone? Microsoft nie mówi nie

16.01.2014 20:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft nie rozpieszcza nas oficjalnymi informacjami odnośnie przyszłości Windows Phone. Jeden z pewnych faktów to potwierdzenie aktualizacji 8.1 dla wszystkich urządzeń pracujących z Windows Phone 8 . Zapewne na kolejne oficjalne zapowiedzi poczekamy do targów Mobile World Congress 2014 w lutym lub konferencji BUILD w kwietniu. Taki stan rzeczy rodzi wokół nas coraz więcej plotek i przypuszczeń związanych z mobilnym systemem od Microsoftu.

Wczoraj takim przeciekiem był wpis na Twitterze Eldara Murtazina, który wywołał małe zamieszanie. Wg podanych informacji, Microsoft ma płacić firmom OEM za tworzenie urządzeń z Windows Phone 8. Kwoty nie są małe, a sumarycznie wydatki na ten cel wynosić mają 2.6 miliarda dolarów. Najwięcej na tym układzie ma zyskiwać Samsung (1.2 miliarda dolarów), a w następnej kolejności Huawei (0.6 miliarda dolarów), Sony (0.5 miliarda dolarów) i pozostali (0.3 miliarda dolarów). Kwoty wydają się być olbrzymie, szczególnie w przypadku Samsunga, ale pamiętajmy o tym, że Microsoft już raz wydał 1 miliard dolarów, w celu zachęty Nokii do przejścia na Windows Phone.

Obraz

Rynek Windows Phone został opanowany przez Nokię, która posiada już ponad 92% udziałów w tym segmencie. Użytkownicy nie narzekają na Lumie, a wręcz je chwalą. Jednakże brak konkurencji nigdy nie jest korzystny. HTC czy Samsung nie są w stanie walczyć ze sprzętem od Finów. Jeśli przecieki o udostępnieniu za darmo systemu Windows Phone 8 dla firm OEM będą prawdziwe, to może to w pewnym stopniu ułatwić nawiązanie walki z Nokią. Dodatkowa zachęta, w postaci zastrzyku gotówki, może jeszcze bardziej „zainteresować” potencjalnych twórców urządzeń z Windows Phone, szczególnie gdy premiera aktualizacji 8.1 zbliża się wielkimi krokami.

O tym, że takie rozmowy i transfery gotówki nie są fikcją, potwierdził niebezpośrednio Frank X. Shaw, szef ds. komunikacji korporacyjnej w Microsofcie. Dodał jednak, że kwoty są mocno przesadzone i oderwane od rzeczywistości. Cóż, wydaje się, że Redmon przeznacza coraz to większe kwoty na promocję i zachętę dla firm do inwestycji w Windows Phone. Konkurencja z Androidem i iOS wymaga większego zaangażowania środków finansowych. Czyżby jednak było to sztuczne tworzenie ruchu wśród urządzeń z mobilnym systemem od Microsoftu? Może jednak droga Appla, z jednym producentem smartfonu, nie jest wcale taka zła, a na przykładzie firmy z Cupertino można dodatkowo stwierdzić, że także bardzo dochodowa.

Takie działania Redmond mogą cieszyć, gdyż zaczęto traktować przyszłość Windows Phone poważnie. Z drugiej strony słuszne są obawy o nienaturalne tworzenie konkurencji wysokimi środkami finansowymi. Czekamy zatem z niecierpliwością na nadchodzące targi MWC - nowe urządzenia i plany na przyszłość.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)