2 miliardy pobrań dodatków dla Firefoksa

2 miliardy pobrań dodatków dla Firefoksa

02.07.2010 11:26

Mozilla ogłosiła, że internauci pobrali już ponad 2 mld razy dodatki dla Firefoksa. Przeglądarka fundacji jest obecnie najlepiej wyposażonym w rozszerzenia narzędziem do przeglądania Internetu.

Z okazji pobicia rekordu pobrań Mozilla uruchomiła specjalną stronę internetową Best of 2 Billion Firefox Add-ons. Prezentuje na niej najlepsze dodatki dla Firefoksa takie jak na przykład Destroy the Web (gra wideo), ImTranslator (tłumacz) czy KidZui (Internet dla dzieci). Na temat pobitego rekordu można przeczytać również na Rock Your Firefox - uruchomionej w marcu stronie, dzięki której można dowiedzieć się jak wprowadzić zmiany w Firefoksie. Pierwszy mld pobrań przekroczony został dwa lata temu, natomiast w 2007 r. internauci ściągnęli dodatki prawie 600 mln razy.

Firefox jest obecnie przeglądarką z największą ilością dodatków. Chociaż od kilku miesięcy goni go Google Chrome, to jednak program Mozilli jest cały czas niepokonany. Według ostatnich statystyk użytkownicy Firefoksa mogą skorzystać z ponad 6 tys. dodatków. Przeglądarka jest też na drugim miejscu, po Internet Explorerze, najchętniej używanym narzędziem do przeglądania Internetu. Gratulujemy dobrego wyniku!

Najnowszą wersję Firefoksa można pobrać z naszego vortalu. Przeglądarka dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)