20 kolorów Windows Phone 8 i Companion zamiast Zune

20 kolorów Windows Phone 8 i Companion zamiast Zune

04.09.2012 13:46

Tapeta i kolor elementów interfejsu to czynniki, które sprawiają, że mój system jest naprawdę mój. Windows Phone 8 ma dać użytkownikom szerokie możliwości konfiguracji ekranu domowego, łącznie z kafelkami o różnych rozmiarach, ale główną rolę odgrywa tam kolor.

W obecnej wersji systemu Windows Phone mamy do wyboru 10 intensywnych kolorów kafelków i elementów interfejsu (operator ma możliwość dodania własnych). W nadchodzącej wersji rozmiar palety ma się podwoić. Jeśli wierzyć plotkom, będziemy mieli do wyboru również barwy bardziej stonowane. Im więcej opcji do wyboru, tym większe szanse, że znajdziemy ten idealny odcień, z którym będzie się przyjemniej korzystało z telefonu.

Obraz

Powyższa paleta została znaleziona w pakiecie narzędzi deweloperskich, które wyciekły w lipcu i niezmiennie są źródłem plotek na temat nowości w Windows Phone 8. Opis kolorów znajduje się w folderze C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows Phone\v8.0\Design\AccentColors.

Warto również wspomnieć o programie Windows Phone Companion, który według doniesień towarzyszyć ma telefonom z systemem Microsoftu. Firma dąży do unicestwienia marki Zune na rzecz Xbox Music, więc także zakończenia rozwoju aplikacji desktopowej o tej samej nazwie. Windows Phone Companion ma przejąć jej obowiązki z dziedziny zarządzania telefonem — synchronizacja kontaktów, przeglądanie zdjęć, zapisywanie muzyki, kopiowanie danych itp.

Aplikacja ma się automatycznie instalować z Windows Store na Windows 8 po podłączeniu telefonu do komputera, na innych systemach prawdopodobnie użytkownik zostanie przekierowany na odpowiednią stronę, z której będzie mógł pobrać program.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)