200 czytników e-booków dla Uniwersytetu Warszawskiego: powstanie wypożyczalnia

200 czytników e-booków dla Uniwersytetu Warszawskiego: powstanie wypożyczalnia

200 czytników e-booków dla Uniwersytetu Warszawskiego: powstanie wypożyczalnia
13.10.2016 18:01, aktualizacja: 13.10.2016 19:18

Dla sporej części studentów rozpoczęty rok akademicki z całą pewnością nie jest powodem do szczególnego zadowolenia. Niemniej ci, którzy kształcą się na Uniwersytecie Warszawskim pewne powody mają – z okazji dwusetlecia istnienia UW i Biblioteki Uniwersyteckiej będą oni mogli korzystać z możliwości wypożyczania czytników e-booków.

Jak można przeczytać na stronie internetowej Uniwersytetu Warszawskiego, Amazon przedsięwziął akcje, dzięki której do Biblioteki Uniwersyteckiej trafi wkrótce 200 czytników Kindle. Nie będzie to jednak najnowsze urządzenie z serii, Kindle Oasis, a najpewniej, jak zauważa Świat Czytników, Kindle 8. Na ich obudowie nie zabraknie grawerunku upamiętniającego 200 rocznicę istnienia BUW.

Oczywiście liczba czytników stanowi symboliczne nawiązanie do rocznicy, nie sposób jednak odnieść jej do potencjalnego zainteresowania studentów i pracowników naukowych. Przed dwoma laty na UW studiowało niemal 45 tys. osób, zaś liczbę członków swojej społeczności uczelnia szacuje dziś na ponad 58 tys. osób.

fot. Uniwersytet Warszawski
fot. Uniwersytet Warszawski

Uruchomienie przy bibliotece wypożyczalni czytników e-booków to nie jedyne pole, na którym Amazon będzie współpracował z Uniwersytetem Warszawskim. Korporacja będzie także dostarczała do zbiorów e-booki, stanie się również partnerem uczelni w procesie cyfryzacji starodruków, z którymi następnie będzie można zapoznać się np. dzięki czytnikom.

Oczywiście rodzi się pytanie o warunki wypożyczania urządzeń. Obowiązywać będzie ten sam regulamin, jak w przypadku tradycyjnego księgozbioru – student będzie mógł wypożyczyć Kindle'a na miesiąc, a następnie przedłużyć ten okres. Obowiązują także takie same konsekwencje, jak w przypadku zagubienia wydawnictwa papierowego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)