reklama

22 korporacje pozwane o naruszenie patentu

Strona główna Aktualności

O autorze

22 korporacje, głównie wydawcy oprogramowania chroniącego przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, zostały pozwane przez Information Protection and Authentication of Texas (IPAT). Według IPAT produkty pozwanych firm naruszają patenty, których jest właścicielem. Wśród pozwanych znaleźli się tacy giganci, jak Microsoft, Symantec, CA, Kaspersky, Novell, AVG czy Trend Micro.

Konkretnie chodzi o dwa patenty: 5 311 591 zarejestrowany w maju 1994 oraz 5 412 717 zarejestrowany w maju 1995, oba zgłoszone przez Addisona M. Fischera i następnie kupione przez IPAT. Pierwszy z wymienionych patentów to innowacja dająca użytkownikowi kontrolę nad zachowaniem aplikacji przy neutralizowaniu działania złośliwych programów (malicious software). Drugi dotyczy zastosowania unikalnych identyfikatorów numerycznych (hash) do upewniania się, że działanie aplikacji (na przykład tarczy antywirusowej) nie zostało zablokowane.

W chwili obecnej żadna z pozwanych firm nie odpowiedziała na oskarżenia. Nie wiadomo też czy IPAT domaga się, poza prawnym nakazem zakończenia działań naruszających patent, odszkodowania lub rekompensaty.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić