360 Total Security Essential 360 Total Security Essential 8.8.0.1119

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

360 Total Security Essential to specjalna wersja darmowego programu antywirusowego 360 Total Security. Edycja ta została pozbawiona elementów do optymalizacji pracy komputera, które nie są potrzebne wszystkim użytkownikom. Aplikacja zachowuje wszystkie funkcje ochronne: kilka silników skanujących, a także piaskownicę.

Pakiet stworzony i rozwijany przez chińską firmę Qihu jest ceniony za szybkość działania i wysoką skuteczność. Odpowiada za to kilka silników skanujących, które można wykorzystać w tym antywirusie. Standardowo włączone są trzy z nich przygotowane przez producenta: 360 Cloud Engine, QVMII i silnik naprawczy. W razie potrzeby możemy uruchomić dwa dodatkowe silniki BitDefender i Avira, które znacznie zwiększają i tak wysoką wykrywalność programu. Ogromnym atutem programu jest moduł piaskownicy – dzięki niemu użytkownik może uruchamiać aplikacje o podwyższonym ryzyku jak np. przeglądarki internetowe w izolowanym, zabezpieczonym środowisku.

Aplikacja skanuje przeglądane strony internetowe, pozwala na wykonywanie ręcznego skanowania szybkiego, pełnego, lub tylko określonych przez użytkownika katalogów. Program zawiera również dedykowany moduł do ochrony podczas wykonywania w Internecie zakupów. Podobnie do 360 Total Security, wersja Essential nie stanowi kompleksowego pakietu zabezpieczającego – pakiet nie zawiera m.in. modułu kontroli rodzicielskiej, zapory sieciowej, ani systemu antyspamowego. Interfejs jest dostępny w kilku językach, wśród nich nie ma języka polskiego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

skuteczny, przejrzysty interfejs, nie obciąża komputera, brak fałszywych alarmów, szybko skanuje, darmowy,
czasem wychodzi dłużej z trybu "silent"
ocena użytkownika
20.07.2016 15:49 • Recenzja do wersji 8.2.0.1039

Po ponad 100 dniach używania tego antywirusa stwierdzam że na chwilę obecną nie ma nic lepszego na mój komputer (oczywiście z wersji darmowych), co prawda soft zaraz po instalacji wymaga zmiany paru ustawień, jak i doinstalowania silników w samym programie. Czynności są bardzo łatwe dla osób znających nawet słabo angielski. Obecnie mam włączone wszystkie silniki Aviry, BitDefendera jak i autorskie silniki wbudowane w program: 360 Cloud Engine, QVMII.
Te dwa ostatnie 360 Cloud Engine, QVMII nie sypią już błędami tak jak to było jakiś czas temu, wszystko chodzi sprawnie. Obecnie mam go na win8.1 i coż zero problemów. Miała to być recenzja a wyszło co wyszło :) bo szczerze nie mam pojęcia co by tu napisać o tym programie :) więc zacytuje poprzednika "Polecam, polecam i jeszcze raz polecam bo naprawdę WARTO!"

Bardzo lekki,skuteczny,miły dla oka,słucha się nas,brak nie potrzebnych dodatków
Brak j.polskie,sporo fałszywych alarmów
ocena użytkownika
09.05.2015 17:43 • Recenzja do wersji 6.0.0.2016

360 TS essential to naprawdę udany antywirus,jeden z najlepszych moim zdaniem. Ogromnym jego plusem jest lekkość,niewiele antywirusów może z nim pod tym względem konkurować(choć baidu wydaję się i tak najlżejszy). Wykrywalność jest wysoka,choć uważam ,że autorski silnik twórców nie jest najlepszy,ale co z tego skoro mamy możliwość doinstalowania silnika bitdefendera i aviry. Fajne jest również to ,że program jest wolny od niepotrzebnych dodatków i słucha się użytkownika. Daję nam pełną kontrolę nad tym co robimy i nie próbuje nas na silę nianczyć. Niestety zmorą programu są fałszywe alarmy i dlatego daję tylko 4/5. Program potrafi uznać za wirusa cześć gier ze steama,wiele klientów sieci lan i parę innych zupełnie niegroźnych programów. Problem jest poważny bo kiedy z automatu bagatelizujemy niekiedy zagrożenia może się zdarzyć ,że przez przypadek przepuścimy wirusa. Brakuje też trochę języka polskiego.