360 Total Security – aż 5 silników skanujących za darmo

360 Total Security – aż 5 silników skanujących za darmo

360 Total Security – aż 5 silników skanujących za darmo
Redakcja
23.04.2014 22:29, aktualizacja: 24.04.2014 17:18

Wygląda na to, że Chińczycy postanowili kuć żelazo póki gorące – firma Qihu wydała właśnie wersję beta pakietu 360 Total Security. Podobnie do dobrze znanego i cenionego 360 Internet Security jest aplikacją chroniąca użytkownika przed szkodliwym oprogramowaniem, a także niepożądanymi działaniami osób trzecich. Różnice są jednak spore: największym atutem nowego tworu jest wsparcie dla aż pięciu silników skanujących. Nie bez znaczenia są również dodatkowe opcje pozwalające na przyśpieszenie i oczyszczenie komputera.

Obraz

Wbrew nazwie, 360 Total Security nie stanowi kompleksowego pakietu zabezpieczającego. Jest to antywirus, a także moduł ochrony proaktywnej, który chroni przed niepożądanymi modyfikacjami rejestru, autostartu czy też innych aplikacji. Domyślnie program korzysta z trzech silników skanujących: 360 Cloud Engine, QVMII oraz dodatkowego wyspecjalizowanego w naprawach. Użytkownik może dodatkowo, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat skorzystać także z silników BitDefendera oraz Aviry. Antywirus udostępnia opcję skanowania pełnego, szybkiego, a także ręcznego. Użytkownik może zarządzać trybem pracy wybierając co jest dla niego ważniejsze: ochrona, wydajność, czy też tryb zbalansowany. Bardziej zaawansowane osoby mogą pokusić się o ręczną konfigurację. Co ważne, aplikacja skanuje także przeglądane strony internetowe i pobierane pliki, chroni użytkownika w wypadku korzystania z bankowości elektronicznej. Dodatkowe atuty 360 Total Security to opcje związane z czyszczeniem i przyśpieszaniem pracy systemu: aplikacja pozwala na szybkie wyłączenie zbędnych usług i programów z autostartu, może także śledzić czas uruchamiania pozwalając na porównanie wyników.

Moduł czyszczący usuwa różnego rodzaju pliku tymczasowe: pozostawione przez aplikacje typu Moden, dane tymczasowe przeglądarek, a także samego systemu operacyjnego np. po aktualizacji. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim. Znajdziecie ją w bazie aplikacji naszego serwisu. Przypominamy, że to ciągle wersja beta, poza tym nie zawsze jest ona poprawnie wykrywana przez centrum akcji, które informuje, iż antywirus jest wyłączony. Jeśli te kwestie Wam nie przeszkadzają, zapraszamy do testowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)