3DMark zrobi benchmark również na Androidzie

30.11.2011 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wystarczy spojrzeć do sklepiku z aplikacjami mobilnymi dla swojego smartfona, aby zauważyć, jak popularne są gry dla urządzeń mobilnych. A skoro są gry, musi być i porządny program sprawdzający wydajność urządzenia. Taki program przygotowuje wydawca popularnego 3DMark.

Tablety i smartfony są już mocniejsze, niż komputery, które kilka lat temu mieliśmy w domach, a na horyzoncie widać już smartfony z czterordzeniowymi procesorami. Analitycy rynku z Gartnera oraz IDC przewidują, że w najbliższych latach urządzenia mobilne będą się sprzedawać coraz lepiej i staną się jedną z podstawowych platform dla gier. Nic więc dziwnego, że firma Futuremark zapowiedziała wydanie odmiany swojego cenionego na całym świecie narzędzia do sprawdzania wydajności maszyn w grach — 3DMark — dla urządzeń mobilnych z systemem Android.

3DMark dla Androida ma dostarczać informacje o faktycznej wydajności urządzeń w grach, o czym, podobnie jak w przypadku pecetów, nie zawsze dowiemy się czytając specyfikacje komponentów. Aplikacja ma mierzyć szybkość renderowania i wydajność procesora przy symulacjach fizycznych. Test układu graficznego ma obciążać API OpenGL ES do granic wytrzymałości, zmuszając telefon lub tablet do renderowania w czasie rzeczywistym skomplikowanych scen, podobnie jak ma to miejsce w wydawanej od 1998 roku wersji benchmarka dla Windows. Uzyskany wynik punktowy będzie można porównać z uzyskanym przez komputery z Windowsem oraz publikować w sieci.

Futuremark zaprasza do współpracy producentów sprzętu elektronicznego, którzy pomogą ukształtować specyfikację i testować przygotowywane oprogramowanie, co powinno zagwarantować wysoką jakość i miarodajność testów. Program może jeszcze zmienić nazwę, ale o tym przekonamy się po jego premierze, która przewidziana została na 2012 rok.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)